Velike pobede Volejstarsa i Sombora

Somborski odbojkaški klubovi proteklog vikenda zabeležili su važne pobede. Ekipa Volejstarsa je odličnom igrom sasvim zasluženo stigla do pobede nad trenutno drugoplasiranom ekipom drugoligaškog karavana. Domaće igrače su nakon lošeg starta na početku meča stisnule gošće i uspešno privele prvi set u svoju korist. Odlično su igrale i tokom drugog seta, međutim manjak koncentracije u samoj završnici ih je koštao gubitka istog. U trećem su bile u konstantnom vođstvu od dva do tri poena. Pri kraja je usledila serija nepotrebih grešaka pa je set odlučen tek nakon razlike, ali ovoga puta u korist domaćih devojaka. I u četvrtom setu je viđena velika borba. Futožanke su bile bolje i uspele su da izjednače rezultat u setovima, pa je pobednik odlučen u poslednjem petom setu. Volejstars rešava odlučujući set sa ubedljivih 15:8, te su dva boda sasvim zasluženo ostala u Somboru. Na kraju Volejstars – Futog Vest 3:2 (25:21, 21:25, 26:24, 22:25, 15:8). Narednog vikenda gostuju u Sremskoj Kamenici, trećeplasiranim Lavicama 07. Tabela.. Muška ekipa Sombora ostvarila je iznenađujući trijumf protiv zrenjaninskog Proletera sa 3:1 (25:15, 22:25, 25:20, 25:22). Veoma važna pobeda koja gotovo sigurno obezbeđuje opstanak u ovom rangu takmičenja. Narednog vikenda Somborci putuju u Bač, gde će igrati protiv domaćeg Partizana. Tabela.. Treća somborska odbojkaška ekipa, CVS Elbraco tehnoland koja nastupa u vojvođanskom rangu Sever nije se proslavila, pošto su poražene maksimalnim rezultatom od Goks Ina. CVS u narednom kolu dočekuje drugu ekipu Spartaka. Tabela..