Šesnaest medalja za Somborac

U nedelju 10. marta, u organizaciji Karate Saveza Vojvodine i karate kluba ’’Železničar’’ iz Inđije održano je prvenstvo Vojvodine u sportskom karateu , koje je okupilo mlade karatiste uzrasta do 14 godina. Takmičari karate kluba ’’Somborac’’ osvojili su 16 medalja: pet zlatnih, šest  srebrnih i pet bronzanih. Šampioni Vojvodine za 2019.godinu u svojim kategorijama u disciplini kate pojedinačno postali su: Nikola Čavić, Jovana Miličević,  Antonina Čaušević, Jana Mijatović i Nikola Vulin. Srebrnu medalju u pojedinačnoj konkurenciji osvojili su: Kristina Kolović, Boris Senjavin, Đorđe Hristov, Kristina Kosanović, Mihajlo Bašić,  a u ekipnoj konkurenciji mešoviti tim pionira u sastavu: Đorđe Hristov, Kristina Kosanović i Nikola Čavić. Bronzane medalje osvojili su: Jovan Blanuša, Nikola Čavić, Uroš Boca, Tara Jurić i Lana Krizmaić. Svi takmičari plasirali su se na Prvenstvo Srbije koje se održava 23. marta – navodi se u klupskom saopštenju.