Jokić i družina prerpeli poraz od lidera

Golden Stejt – Denver 122:105 (Q1 – 30:20, Q2 – 37:30, Q3 – 23:25, Q4 – 32:30).

Košarkaši Denvera poraženi su četvrti put u poslednjih pet utakmica. Ovoga jutra “meru” su im uzeli Golden Stejt Voriorsi, trenutno prvoplasirana ekipa Zapadne konferencije. Domaćin je bolje “ušao” u meč, a već sredinom prve deonice su stekli dvocifrenu prednost. Nagetsi su uzvratili sredinom druge četvrtine kada su preokrenuli rezultat i poveli sa 39:40. Ipak, prva ekipa Zapada na odmor odlazi sa visokom prednošću od +17, čemu je doprinela serija od 14:0 koju su stekli u poslednja minuta prvog poluvremena. Gosti u nastavku susreta nisu uspeli ozbiljnije da priprete domaćinu, što je na kraju rezultiralo novim porazom ekipe iz Kolorada. Nikola Jokić meč je završio sa 16 poena, 6 skokova, po 4 asistencije/ukradene lopte, rampom i 2 izgubljene lopte. Voriorsi sada imaju skor 45-20, dok su Nagetsi na 43 pobede i 22 poraza. Narednu utakmicu „Grumenje“ igra protiv Minesote, u sredu, 13. februara, a potom im slede i mečevi protiv Dalasa i Indijane. Sva tri meča igraju kao domaćini.

Nikola Jokić u duelima sa igračima Minesote februar 2019 (nba.com)