Treći vezani poraz Nagetsa

Nikola Jokić Getty Images Matthew Stockman preuzeto sa sajta Sportklub SK

San Antonio – Denver 104:103 (Q1 – 36:17, Q2 – 22:31 , Q3 – 27:21, Q4 – 19:34).

Košarkaši Denvera poraženi su i treću utakmicu za redom. Nakon Jute i Nju Orleansa, bolji od njih bili su i košarkaši San Antonia. Sparsi su trijumfovali sa svega pola koša razlike, pred nešto više od 18.000 gledalaca. Domaći košarkaši su otvorili utakmicu serijom 7:0. Tokom prve četvrtine održavali su stečenu prednost bez većih problema, a poslednja dva minuta su završili furiozno, novom serijom od 11:0 i velikim vođstvom od +19. Gosti su do odlaska na odmor uspeli malo da se stabilizuju i prepolove prednost. U nastavku susreta viđena je uglavnom izjednačena igra obe ekipe, a domaćin je dodatno povećao svoju razliku. Nagetsi u završnicu ulaze sa minusom od 18 poena (98:80), međutim nisu se predavali, te su meč uveli u neizvesnu završnicu. Gostujući igrači su u poslednjim minutima uglavnom pogađali iz daljine (sedam trojki), međutim to im nije bilo dovoljno za potpuni preokret. Na kraju konačnih 104:103. Nikola Jokić je meč završio sa 22 poena, deset skokova i šest asistencija. Prilog (You Tube). Narednu utakmicu košarkaši Denvera igraju u četvrtak protiv L.A. Lejkersa.

Nikola Jokić Getty Images/Matthew Stockman – preuzeto sa sajta Sportklub (SK)