Filip teškom mukom u narednoj rundi

Filip Krajinović uspeo je da se plasira u narednu rundu čelendžera u Indijan Velsu. Srpski teniser je u drugoj rundi savladao domaćeg igrača Aragona sa 2:1 u setovima (6:2, 3:6, 7:5). „Fića“ je sa bez problema rešio prvi set u svoju korist, pošto je dva puta oduzimao gemove svom protivniku. Kada je početkom drugog seta ponovo oduzeo servis američkom teniseru, nazirao se kraj meča. Međutim, usledio je neshvatljiv pad u igri, što protivnik vešto koristi i sa pet vezanih gemova preokreće rezultat u svoju korist i omogućava osvajanje drugog seta za izjednačenje u meču. Aragon je na otvaranju odlučujućeg seta napravio brejk, koji je Krajinović brzo povratio u šestom gemu. Meč je odlučen u dvanaestom gemu, kada Filip uz novi brejk osvaja treći set za konačnih 2:1 u setovima. Naš teniser će u osmini finala igrati protiv trenutno 135. igrača na svetu, Džejsona Junga. Meč je na programu u četvrtak.

Slika Filip Krajinović – Tom Dulat/Getty Images – preuzeto sa Sportklub (SK)