Poletovci dominirali na Prvenstvu Vojvodine

Završeno je Zimsko otvoreno prvenstvo Vojvodine, koje je održano 24. februara u Bečeju. Na prvenstvu je učestvovala 252 takmičara iz 25 plivačkih klubova iz Srbije. Za somborski Polet se takmičilo šest takmičara. Aleksa Rađenović, Marko Kolović i Nemanja Bukalov su nastupili u juniorskoj kategoriji, dok su Danica Gazdić, Jovana Milošević i Valentina Katačić prvi put nastupile u seniorskoj kategoriji. Osvojili su ukupno 26 medalja: 17 zlatnih, pet srebrnih i četiri bronzane.
Aleksa Rađenović je u juniorskoj kategoriji osvojio četiri zlatne medalje, a u otvorenoj tri zlatne i jednu srebrnu. Zlatne medalje i titule juniorskog prvaka Vojvodine Aleksa je osvojio u disciplinama: 200m delfin, 100m leđno, 50m delfin i 100m delfin. U otvorenoj kategoriji Aleksa je osvojio zlatne medalje i titule prvaka Vojvodine u disciplinama 200m delfin, 100m leđno i 50m delfin, dok je u disciplini 100m delfin na cilj stigao drugi. Marko Kolović je osvojio u juniorskoj kategoriji četiri zlatne medalje u disciplinama: 100m prsno, 100m mešovito, 50m prsno i 200m prsno. U disciplinama: 100m, 50m i 200m prsno Marko je stekao titule juniorskog prvaka Vojvodine. U otvorenoj kategoriji Marko je osvojio zlatnu medalju i titulu prvaka Vojvodine u disciplini 200m prsno, dok je u disciplinama 100m prsno i 50m prsno osvojio bronzane medalje. Nemanja Bukalov je kao mlađi junior osvojio četiri zlatne medalje u juniorskoj kategoriji u disciplinama: 200m leđno, 50m leđno, 100m leđno i 200m mešovito kao i titule juniorskog prvaka Vojvodine u disciplinama 50m leđno i 200m mešovito. U otvorenoj kategoriji Nemanja je osvojio srebrne medalje u disciplinama 50m leđno i 200m mešovito i bronzanu medalju u disciplini 100m leđno. Danica Gazdić se prvi put takmičila kao senior i osvojila tri medalje. U otvorenoj kategoriji Danica je osvojila zlatnu medalju i titulu prvaka Vojvodine u disciplini 400m mešovito, a u disciplinama 100m mešovito i 200m mešovito srebrne medalje. Jovana Milošević je takođe uspešno prvi put nastupila u seniorskoj kategoriji. U disciplini 100m prsno Jovana je osvojila bronzanu medalju, dok je Valentina Katačić kao seniorka odlično isplivala svoje trke i popravila svoja najbolja vremena – navodi se u Izveštaju sa ovog takmičenja.