„Fića“ pokleknuo na startu

Filip Krajinovic - Clive Brunskill/Getty Images

Krajinović – Hurkač 0:2 (3:6, 2:6)

Somborski teniser Filip Krajinović doživeo je poraz na startu turnira u Marseju. Bolji od njega bio je Hurbert Hurkač, trenutno 78. teniser svetske rang liste. Poljak je uspešno iskoristio greške našeg tenisera, dok sa druge Filip nije uspeo da iskoristi niti jednu ukazanu priliku svog protivnika. U prvom setu igralo se izjednačeno sve do šestog gema, kada Hurkač prvi put pravi brejk za vođstvo od 4:2. Ispostaviće se da mu je to bilo dovoljno za osvajanje prvog seta. U nastavku susreta, tokom drugog seta „poljak“ je dva puta oduzimao servis našem teniseru što mu omogućilo brzo osvajanje drugog seta, a samim tim i pobedu u meču za svega 66 minuta igre. Neočekivani odlazak sada već bivšeg trenera Tomasa Johansona je očigledno ostavio traga na igri Filipa Krajinovića, što se može videti i iz današnje porazne statistike. Hurkača u narednoj rundi čeka prvi nosilac, Stefanos Cicipanos.