„Grumenje“ slavilo pogotkom Nikole Jokića

Denver – Sakramento 120:118 (Q1 – 30:41, Q2 – 28:28, Q3 – 35:22, Q4 – 27:27).

Košarkaši Denvera pobedili su Sakramento pogotkom Nikole Jokića iz odbojke. Košarkaši iz prestolnice odlično su otvorili meč. Vodili su tokom većeg dela prve četvrtine, u jednom momentu i +15. Prednost su uspešno održavali u nastavku meča, pa su na odmor otišli sa jedanaest koševa viška (58:69). Tokom treće deonice meča dolazi do potpunog preokreta i vođstva domaće ekipe. Početkom poslednjih 12 minuta domaća ekipa je uvećala svoju prednost na plus 5, koju su Bogdanović i Badi Hild sa dve vezane trojke brzo „istopili“. Denver je uzvratio, pa je na minut pre kraja imao velikih plus 6 koji mu nažalost nisu bili dovoljni da prelome meč, pošto su Kingsi opet preko dvojca  Bogdanović/Hild poravnali rezultat. Konačnu reč na meč dao je ko drugi nego Nikola Jokić, koji je košem iz odbojke na 0.3 sekunde pre kraja presudio meč i doneo važnu pobedu svojoj ekipi. Jokić je zabeležio novi tripl – dabl sa 20 poena, 18 skokova i 11 asistencija, a imao je i jednu ukradenu loptu. Prilog (You Tube). Sledi All Star vikend, a ekipa Denvera narednu utakmicu igra u subotu, 23. februara protiv Dalasa.