Održan „Poletov kup 2019“

Prvog dana vikenda, 9. februara, somborski sportski klub „Polet“ bio je organizator međunarodnog plivačkog mitinga „Polet kup 2019 – 8. Memorijal Martin Burnach“. Na mitingu je učestvovalo 290 takmičara iz 22 plivačka kluba iz Srbije, Mađarske i Hrvatske. Za „Polet“ se takmičilo 27 takmičara koji su osvojili ukupno 40 medalja. U ekipnom plasmanu takmičari Poleta, sa osvojenih 49.864 bodova su osvojili pehar Polet kupa. Medalje za Polet su osvojili: Aleksa Rađenović, zlatne medalje na 100m slobodno, 50m delfin, 100m mešovito, 200m slobodno i srebrnu medalju na 50m slobodno. Za najvredniju trku na takmičenju, sa najviše osvojenih FINA bodova, na 200m slobodno, Aleksa je osvojio Memorijal Martin Burnach. Ujedno je proglašen za najuspešnijeg takmičara u apsolutnoj kategoriji zbirom FINA bodova četiri isplivane disciplineMatija Rađenović je osvojio četiri zlatne medalje i jednu srebrnu u kategoriji dečaka 13-14 godina i dve bronzane medalje u apsolutnoj kategoriji. Zlatne medalje Matija je osvojio u disciplinama: 200m leđno, 50m prsno, 100m prsno, 100m mešovito, srebrnu medalju na 50m delfin. U apsolutnoj kategoriji Matija je osvojio bronzane medalje na 200m leđno i 50m prsno. Nemanja Bukalov je u apsolutnoj kategoriji osvojio tri zlatne, dve srebrne i jednu bronzanu medalju. Zlatne medalje Nemanja je osvojio na 100m leđno, 200m delfin i 200m mešovito, srebrne medalje na 50m prsno i 100m mešovito i bronzanu medalju na 100m prsno. Danica Gazdić je u apsolutnoj kategoriji osvojila tri zlatne, jednu srebrnu i dve bronzane medalje. Zlatne medalje Danica je osvojila u disciplinama 50m prsno, 200m delfin i 200m mešovito, srebrnu medalju na 100m leđno i bronzane na 50m leđno i 200m prsno. Marko Kolović je u apsolutnoj kategoriji osvojio jednu zlatnu, jednu srebrnu i dve bronzane medalje. Zlatnu medalju je osvojio na 50m prsno, srebrnu na 200m delfin i bronzane na 100m slobodno i 50m delfin. Jovana Milošević je u apsolutnoj kategoriji osvojila srebrne medalje na 50m i 100m prsno. Laura Ležaić u kategoriji devojčica 10-11 godina je osvojila zlatnu medalju na 200m prsno i bronzane medalje na 50m i 100m prsno. Teodora Stanković je u kategoriji devojčica 10-11 godina osvojila zlatnu medalju na 100m mešovito, srebrnu na 50m leđno i bronzanu na 100m leđno. Marko Vukmirović je u kategoriji dečaka 11-12 godina osvojio srebrnu medalju u disciplini 200m leđno.
Pavle Sekulić je u kategoriji dečaka 11-12 godina osvojio bronzanu medalju na 200m leđno. Mia Ivetić je u kategoriji devojčica 10-11 godina osvojila bronzanu medalju u disciplini 200m prsno i David Kulić na 50 m leđno osvojio je bronzanu medalju. Dan kasnije, „Polet“ je organizovao Međunarodni plivački miting  „Devete Zimske čarolije“. Na ovom mitingu, koji se održava za mlađe uzrasne grupe od 2009.godišta do 2011.godišta i mlađi učestvovala su 153 takmičara iz 16 plivačkih klubova iz Srbije, Mađarske i Htvatske. Za „Polet“ se takmičilo 42 takmičara koji su osvojili ukupno 12 medalja: četiri zlatne, tri srebrne i pet bronzanih. Plivači Poleta su sa osvojenih 6.874 boda osvojili u ekipnom plasmanu pehar „Zimskih čarolija“. Medalje za somborski klub su osvojili: Nika Rađenović zlato na 50m delfin i srebro na 50m slobodno. Nadomak medalje Nika je bila na 100m mešovito, 50m leđno i 50m prsno. Nađa Šijak zlato na 50m prsno i bronza na 100m mešovito; Lana Kucurski srebro na 100m mešovito; Marko Pekez srebro na 50m leđno; Dunja Šijak bronza na 50m slobodno i četvrta mesta na 50m delfin i 50m leđno;
David Boca bronza na 100m mešovito; Milica Šarčanski bronza na 100m mešovito i četvrto mesto na 50m slobodno; Nataša Milković bronza na 50m leđno. Štafeta Poleta 4x50m slobodno u sastavu: Milana Ilibašić, Dunja Šijak, Nika Rađenović i Sara Blašković osvojila je zlatnu medalju, dok je štafeta 4x25m u sastavu: Andrej Redžić, Marko Pekez, Andrija Kulić i Aleksej Liščević osvojila, takođe zlatnu medalju. Nadomak medalje bio je i Andrej Redžić u disciplini 50m slobodno, ali je u cilj stigao četvrti – navodi se u klupskom saopštenju.