Denver ponovo na čelu Zapada

Minesota – Denver 106:107 (Q1 – 38:29, Q2 – 26:32, Q3 – 24:28, Q4 -18:18).

Denver nastavlja sa odličnim rezultatima. Rano jutros po našem vremena u neizvesnoj završnici savladali su Minesotu sa pola koša razlike. Tokom prve deonice meča viđena je izjednačena igra obe ekipe, međutim, domaćin je tek u poslednjim trenucima uspeo da se odlepi na +9. Gosti su do poluvremena nekoliko puta stizali doizjednačenje, u nekim momentima i do vođstva, međutim to nije bilo dovoljno. Ipak, na odmor se otišlo sa prednošću Minesote od +3. U istom ritmu nastavljeno je drugo poluvreme. Domaćin je imao šest poena razlike, ali ni ovoga puta nisu uspeli da se odvoje. Denver je treću deonicu meča završio serijom 10:3, što mu je donelo prednost od pola koša. Do kraja susreta neizvesno, ipak pobeda je na kraju pripala gostima iz Kolorada. Srpski centar ovoga puta nije bio najefiksniji igrač u svojoj ekipi, međutim, to ga nije sprečilo da ponovo zabeležio dvocifreni učinak u tri rublike, odnosno da upiše novi, deveti tripl – dabl ove sezone, a njegov 25 u karijeri. Protiv Minesote postigao je 13 poena, 16 skokova i 10 asistencija. Prilog (You Tube). Pored njega istakli su se Bizli sa 22, Barton 20 i Moris sa 17 poena. „Grumenje“ je trenutno na čelnoj poziciji Zapadne konferencije sa skorom 37/15, koliko ima i ekipa Golden Stejta. Naredni meč ekipa iz Kolorada igra u utorak protiv Detroita.