Završen Kup nacija, Srbiji treće mesto

Proteklih pet dana u Somboru je održan osmi Kup nacija u ženskom boksu. Drugu godinu za redom, bili smo domaćini ovog turnira A klase, na kojem je učešće uzelo 180 takmičarki iz 22 zemlje sa tri kontinenta. Poslednjeg takmičarskog dana na programu je bilo 13 finalnih borbi. Rezultate možete pogledati u prilogu. Našu reprezentaciju su poslednjeg dana predstavljali Jelena Zekić i Anđela Branković koje su se međusobno nadmetale za najsjajnije odličje u kategoriji do 57 kg. Sudijskom odlukom pobeda je pripala Jeleni Zekić. Za zlatnu medalju je boksovala i Milena Matović u kategoriji +81 kg. Naša reprezentativka je ubedljivo savladala Ivete Lesinskyte iz Litvanije. Srpska bokserska reprezentacija je ukupno osvojila 15 odličja, od kojih su četiri zlatne, pet srebrnih i šest bronzanih, te je u konačnom plasmanu zauzela odlično treće mesto iza reprezentacije Kazahstana i Rusije koje su osvojile 29 odnosno 21 medalju.

Velikom uspehu naše reprezentacije doprinele su „somborke“ Željana Subotić i Jovana Radmanović, članice KBS Galaktik, te Klaudija Knežević (BK Sombor) osvojivši bronzane medalje u svojim težinskim kategorijama. Medalju je osvojila i Aleksandra Tepavac, takođe članica BK Sombora, kojoj je pripalo drugo mesto u svojoj kategoriji, odnosno srebrna medalja. Nakon završetka turnira proglašeni su najbolji učesnici. Najbolja školarka je Dragana Jovanović, dok je za najbolju juniorku proglašena Sara Škapik. Obe su nastupale za reprezentaciju Srbije. Najbolja mlada bokserka je Elena Ziliaeva iz Rusije, dok je Rima Volosenko iz Kazahstana najbolja elit bokserka turnira. Titula najbolje srpske takmičarke turnira pripala je Mileni Matović. Reprezentacija Kahastana je najbolji tim osmog Kupa nacija. U prilogu možete preuzeti konačan bilten sa upravo završenog 8. Kupa nacija u ženskom boksu. Turnir su veoma uspešno organizovali Bokserski savez Srbije uz podršku Bokserskog kluba „Sombor“.