Krajinović poražen od Ćorića

Krajinović – Ćorić 1:3 (6:2, 3:6, 4:6, 3:6).

Filip je odlično otvorio meč protiv 11. nosioca turnira. Dva brza i uzastopna brejka donela su mu vođstvo od 4:1, što je rutinski sačuvao za osvajanje prvog seta. Nastavak meča kao da je uspavalo našeg tenisera. Ćorić je odmah na startu napravio brejk što se ispostavilo kao dovoljno za osvajanje seta i poravnanje rezultata. U trećem setu oba tenisera su držala svoj servis do sedmog gema, kada „Hrvat“ oduzima servis svom protivniku. To mu je bilo dovoljno za osvajanje trećeg seta i vođstvo od 2:1. Početak, ispostaviće se odlučujućeg seta doneo je nešto više uzbuđenja. Hrvatski teniser je iskoristio treću brejk loptu i poveo. „Fića“ je odmah potom imao priliku da uzvrati, međutim propustio je dve brejk lopte, što se u nastavku odrazilo na njegovu koncentraciju. Gubitak drugog uzastopnog servisa je potpuno „dotuklo“ našeg tenisera koji do kraja nije uspeo da uhvati priključak. Zaslužena pobeda Borne Ćorića.

Filip Krajinovic Michael Dodge Getty Images Sport-preuzeto sa sajta Sportklub (SK).