Velika pobeda Filipa Krajinovića

Filip Krajinović-slika preuzeta sa twiter naloga AO Australian Opena januar 2019.godine

Krajinović – Čekinato 4:6, 0:6, 6:1, 7:6 (10:8), 6:4

Filip Krajinović konačno se plasirao u drugo kolo Australian opena posle pobeda nad „Italijanom“ Markom Čekinatom. Filip je do svog prvog trijumfa na grem slemu u Melburnu došao posle velikog preokreta. Iako je izgubio prva dva seta, „Fića“ se nije predao te je na kraju zasluženo slavio. Naš teniser je dobro započeo prvi set i već u sedmom gemu napravio brejk za vođstvo od 4:3. Međutim, usledio je furiozni finiš „Italijana“ koji je sa tri uzastopna gema uspešno završio prvi set. Gubitak seta ozbiljno je poljuljao Filipovom pouzdanje, što njegovo protivnik vešto koristi za ubedljivo dobijanje drugog seta. I kada su svi očekivali brzi kraj meča, Krajinović uspeva da se konsoliduje u trećem setu, koji i uspešno privodi kraju za smanjenje rezultata. U četvrtom setu viđena je velika neizvesnost. Italijan je napravio brejk na samom startu četvrtog seta, koji je uspešno držao do desetog gema, kada Filip uzvraća brejk. Set je odlučen u dodatnom trinaestom gemu, koji je naš teniser tesno dobio sa 10:8. Pobednik je odlučen na samom startu odlučujućeg seta kada „Fića“ pravi brejk koji je uspešno održao do samom kraja meča. Na kraju zaslužena pobeda našeg tenisera, kojeg u drugom kolu čeka ruski teniser Jevgenij Donskoj koji je na startu savladao Lasla Đerea.