Jokić „pocepao“ mrežicu Šarlota

Denver – Šarlot 123:110 (Q1 31:26, Q2 – 27:30, Q3 – 31:28, Q4 – 34:26).

Denver Nagetsi rano jutros zabeležli su petu pobedu i nizu, ovoga puta bili su bolji od ekipe Šarlota. Domaći košarkaši vodili su tokom većeg dela utakmice, međutim meč je prelomljen tek u poslednjoj deonici. U prvoj četvrtini viđena je izjednačena igra ove ekipe, a Denver je prvih 12 minuta meča završio serijom 5:0 (koševima Pola Milsapa), što im je donelo i prednost od +5. Tokom druge deonice „ista meta – isto odstojanje“. Imali su košarkaši Denvera prednost i od +7, međutim na odmor su otišli sa prednošću od svega dva poena. Gosti su drugo poluvremeno otvorili trojkom, međutim uzvratili su Marej i Jokić za novu prednost od +6. Kada su domaći otvorili poslednjih 12 minuta sa dve trojke Morisa i poenima Plamlia utakmica je faktički bila prelomljena (97:87). Nikola Jokić je ponovo briljirao. Postigao je 39 poena, uz 12 skokova, od toga osam ofanzivnih, šest asistencija, tri ukradene lopte i jednu blokadu. Prilog (You Tube). Prvoj ekipi Zapadne konferencije sledi dva gostovanja. Prvo se u utorak sastaju sa Hjustonom, a potom i dan kasnije sa Majamijem.