Jokić bolji od Bogdanovića i Bjelice

Sakramento – Denver 113:117 (Q1 – 30:30, Q2 – 36:23, Q3 – 18:31, Q4 – 29:33).

Košarkaši Denvera nastavili su pobednički niz, pošto su rano jutros savladali ekipu Sakramenta. U veoma neizvesnom susretu, punom preokreta na kraju zaslužena pobeda gostiju iz Denvera. Domaćin bolji u prvom, a gosti u drugom poluvremenu. Prva deonica završena je nerešen ishodom, da bi domaći iz prestonice u drugom delu prvog poluvremena pojačali ritam što im se isplatilo na samom početku druge deonice. Zahvaljujući našem reprezentativcu Bogdanu Bogdanoviću koji je vezao šest vezanih poena domaći su se odlepili. Do odlaska na odmor prednost domaćih se popela na +13, a Bogdanović je postigao još pet dodatnih poena u drugoj deonici. U nastavku susreta gosti prave preokret i serijom 4:15, već sredinom treće deonice dolazi na minus dva (70:68), da bi u 34. minutu i poveli. Ipak, na kraju treće deonice bilo je nerešeno. U poslednjih 12 minuta gosti ulaze serijom +5 (84:89), da bi samo par minuta kasnija prednost bila dvocifrena 90:100. Košarkaši Sakramenta su uspeli da se približe na koš zaostatka minut pre kraja, međutim nisu imali snage za potpuni preokret. Na kraju zaslužena pobeda gostiju iz Kolorada. Nikola Jokić (prilog You Tube) je meč završio sa 26 poena, 13 skokova i šest asistencija, dok su sa druge strane Bjelica i Bogdanović upisali 17 odnosno 14 poena. Ekipa Denvera je vezala četvrtu pobedu u nizu, i trenutno sa skorom 25/11 sigurno držu čelnu poziciju Zapadne konferencije. Sa druge strane Sakramento je vezao treći poraz u nizu i trenutno su deveti tim Zapadne konfrencije sa skorom 19/19. Ekipa Denvera naredni meč igra već sutra na domaćem parketu protiv ekipe Šarlota.

slika: Nikola Jokić GettyImages/Matthew Stockman-preuzeto sa sajta Sportklub (SK)