Poraz Denvera, Jokić isključen

L.A. Klipersi – Denver 132:111 (Q1 – 34:26, Q2 – 34:33, Q3 – 35:27, Q4 – 29:25).

Košarkaši Denvera ubedljivo su poraženi na gostovanju u Los Anđelesu od ekipe Klipersa. Domaća ekipa je vodila od samog starta meča, tako da pitanje pobednika nije ni bilo upitno. Koliko su Klipersi dobro odigrali meč pokazuje i rezultat, a treba istaći i da su sve četiri deonice meča rešene u korist domaće ekipe. Prednost domaće ekipe je tokom većeg dela prvog poluvremena iznosila šest do deset poena razlike, a gosti iz Kolorada nisu uspeli ozbiljnije da se približe. Kada je tokom treće četvrtine isključen i Nikola Jokić zbog protesta na sudijske odluke pitanje pobednika je samo bilo potvrđeno. Nikola Jokić je i pored isključenja bio najefikasniji igrač svoje ekipe. Postigao je 19 poena, šest skokova i tri asistencije. Prilog (You Tube). Koš manje je postigao Marej, dok je Moris upisao 15 poena. Boban Marjanović je za Kliperse igrao osam minuta i postigao šest poena uz pet skokova, dok Miloš Teodosić nije ulazio u igru. Naredni susret Denver Nagetsi igraju protiv San Antonio Sparsa u sredu, 26. decembra. Uprkos porazu “Grumenje” sa trenutnim skorom 21/10 i dalje zauzima prvu poziciju Zapadne konferencije.