Sedamnaest medalja za plivače Poleta na zimskom prvenstvu države

Završeno je Zimsko pojedinačno i ekipno prvenstvo Srbije u juniorskoj i apsolutnoj kategoriji, koje je održano od 14. do 16. decembra u Zrenjaninu. Na prvenstvu je učestvovalo 376 takmičara iz 48 plivačkih klubova. Za somborski sportski klub Polet se takmičilo šest takmičara koji su osvojili ukupno 17 medalja u juniorskoj kategoriji. Matija Rađenović se takmičio u apsolutnoj kategoriji i oborio dva nacionalna rekorda za dečake do 12 godina, na 50m prsno (33.80) i 100m prsno (1:11.88). Poletovi juniori: Aleksa Rađenović, Marko Kolović, Nemanja Bukalov, Danica Gazdić i Jovana Milošević su ekipno u apsolutnoj kategoriji zauzeli šesto mesto od 48 plivačkih klubova, sa osvojenih 15.014 bodova. Ispred Poleta su samo veliki klubovi: „Vojvodina“ i “Novi Sad” (Novi Sad), „11. april“ i Partizan (Beograd), i „Dubočica“ iz Leskovca. Aleksa, Marko i Nemanja su u juniorskoj kategoriji zauzeli ekipno sedmo mesto, a Danica i Jovana deveto. Aleksa Rađenović se plasirao u pet A finala i osvojio četiri zlatne i jednu srebrnu medalju u kategoriji mlađih juniora. Zlatne medalje osvojio je u disciplinama 100m delfin, 200m leđno, 100m leđno i 50m leđno, a srebrnu medalju u disciplini 50m delfin. U apsolutnoj kategoriji osvojio je dva peta, jedno šesto, sedmo i osmo mesto. Marko Kolović se plasirao u četiri B i jedno A finale i osvojio zlatne medalje u disciplinama 200m prsno i 100m mešovito, srebrne medalje u disciplinama 50m i 100m prsno i bronzu na 200m mešovito sve u kategoriji mlađih juniora. U apsolutnoj kategoriji osvojio je jedno šesto, dva deveta, deseto i jedanaesto mesto. Danica Gazdić se plasirala u četiri A i dva B finala i osvojila četiri bronzane medalje u kategoriji starijih juniorki, u disciplinama: 100m delfin, 400m mešovito, 50m prsno i 1500m slobodno. U apsolutnoj kategoriji osvojila je jedno četvrto, šesto, sedmo i deveto mesto. Nemanja Bukalov se plasirao u pet B finala i osvojio dve srebrne medalje u disciplinama 200m i 100m leđno i bronzanu medalju na 50m leđno u kategoriji mlađih juniora. Osmo mesto u apsolutnoj kategoriji osvojio je u disciplini 200m leđno. Jovana Milošević se plasirala u B finala u disciplinama 50m i 100m prsno. SSK Polet se u svom saopštenju zahvalio i čestitao svojim takmičarima, kao i trenerima Sandri Kamber i Zoranu Vukeliću na postignutim rezultatima.