Jokić odličan u pobedi nad Memfisom

Denver – Memfis 105:99 (Q1 – 26:22, Q2 – 29:28, Q3 – 29:33, Q4 – 21:16).

Denver Nagetsi su noćašnjom pobedom nad Memfisom prekinuli niz od dva uzastopna poraza. Domaći su tokom prvog poluvremena vodili sa šest do osam poena razlike, da bi na odmor otišli sa prednošću od +5.  U 25. minutu je bilo 57:50 za Denver. Ipak, gosti prave preokret i serijom 8:22 u 30. minutu preokreću rezultat u svoju korist 65:72. Domaći prekidaju seriju pogotcima Jokića (4) i Morisa, te smanjuju na pola koša, da bi na kraju treću deonicu završili vođstvom 84:83. I u poslednjoj četvrtini napeto, gosti vode sve do 43. minuta kada Morisa pogađa trojku na asistenciju Jokića, a potom i Hernengomez za vođstvo „Grumenja“ od 96:92. Memfis je držao priključak do poslednjeg minuta, kada Jokić pogađa za dva poena, a potom i asistira Mareju za +5. Na kraju konačnih 105:99. Nikola Jokić je meč završio sa 27 poena, 12 skokova i 6 asistencija. Prilog (You Tube). Bio je to njegov 17. dabl-dabl ove sezone. Denver sa skorom 18-9 zauzima treću poziciju Zapadne konferencije. Košarkaši iz Denvera narednu utakmicu igraju u subotu, kada na domaćem terenu dočekuju lidera Zapadne konfrencije ekipu Oklahome koja trenutno nakon 25 utakmica ima skor 17/8.

Slika Nikola Jokić Harry How Getty/Images Sport preuzeto sa sajta sportklub.rs (SK).