Derbi između Spektra i TSC-a opravdao očekivanja

Proteklog vikenda u balonu Oranž odigrano je šesto kolo Lige budućih šampiona. Na 26 utakmica postignuto je 176 golova. U subotu je viđeno nekoliko zanimljivih duela. Spektar je ponovo bio uspešna. U tri subotnja duela zabeležili su maksimalni učinak, uz impresivnu gol razliku 29:0. Pobeđene su ekipe Arene – crveni sa 14:0 (2009), Radničkog 6:0 (2008) i Žaka 9:0 (2010). Uspešan nastup imao je apatinski Olimpik koji je zabeležio četiri pobede i jedan poraz. Nedeljni program doneo je nova uzbuđenja. Posebno treba istaći susret između Spektra i TSC-a iz Bačke Topole (2007). Uzbudljiva i napeta utakmica do poslednjeg minuta. Gosti iz Topole su na opšte iznenađenje prisutnih, vrlo brzo na samom početku utakmice sa 3:0. Međutim, to nije poljuljalo fantastičnu ekipu Spektra, koja je nastavila da igra i do poluvremena uspela da izjednači. U nastavku meča žestok tempo obe ekipe, borba za svaku loptu, a „Somborci“ ipak uspevaju da postignu pobedonosni pogodak u samom finišu meča. Nakon ovog susreta viđeno je još nekoliko efikasnih mečeva. TSC je porazio Aleksa Šantić sa 10:1, dok je Crvenka bila ubedljiva protiv Alekse Šantića i Radničkog, pobedivši ih sa 11:1 odnosno 8:0. Kompletni rezultati šestog vikenda: