Uspešan vikend „Poletovaca“

Protekli vikend bio je veoma uspešan za takmičare Poleta. Šesnaest takmičara mlađe takmičarske grupe učestvovalo je na međunarodnom plivačkom mitingu „Halaszle kupa“ u Baji. Mlade somborske nade su osvojile ukupno 21 medalju. Matija Rađenović je oborio još jedan nacionalni rekord za dečake do 12 godina, u malim bazenima u disciplini 100m prsno sa vremenom 1:12.23. Osvojio je sedam medalja: zlatne medalje na 100m leđno i 100m mešovito, srebrne na 200m slobodno, 50m slobodno i 100m prsno i bronzane na 50m delfin i 200m mešovito. Milana Ilibašić je osvojila zlatnu medalju na 100m delfin i bronze na 50m prsno i 200m slobodno. Dunja Šijak je osvojila zlatne medalje na 50m i 100m prsno i 50m slobodno. Marko Vukmirović je osvojio srebro na 100m prsno i bronzu na 50m prsno. Sara Rkman je osvojila bronzane medalje na 50m leđno i 100m slobodno. Srđan Banda je osvojio bronzu na 50m delfin. Lana Kucurski bronzu na 100m mešovito. Zsofia Varga bronzu na 50m delfin i Filip Redžić bronzu na 50m leđno. Ovu grupu takmičara su predvodili treneri Zoran Vukelić i Nataša Banjanin. Istog vikenda, Aleksa Rađenović i Marko Kolović učestvovali su na takmičenju zemalja centralne Evrope u sastavu reprezentacije Srbije. Aleksa je plivao u sastavu štafete 4x100m mešovito koja je osvojila srebrnu medalju. U individualnim disciplinama ostvario je sledeće rezultate: na 100m leđno isplivao je svoj lični rekord i zauzeo četvrto mesto, na 100m delfin bio je peti, na 200m leđno šesti, a na 200m delfin Aleksa je zauzeo sedmo mesto. Marko je nadomak medalje bio u trci 100m prsno. Sa novim ličnim rekordom zauzeo je četvrto mesto. U trci na 200m mešovito bio je sedmi. Takmičare je predvodila njihov trener Sandra Kamber.

Devetnaest Poletovih takmičara učestvovalo je na plivačkom mitingu „Feniks kup“ koji je održan 1. decembra u Somboru, u organizaciji plivačkog kluba Feniks. Na mitingu je učestvovalo 213 takmičara iz 14 plivačkih klubova iz Srbije, Hrvatske i Slovenije. Poletovi takmičari su osvojili ukupno 17 medalja. Najbolji je bio Nemanja Bukalov, koji je proglašen za najuspešnijeg takmičara u svojoj kategoriji. Osvojio je zlato na 100m, slobodno, 50m slobodno, 200m delfin i 200m leđno. Jovana Milošević zlato na 100m prsno i bronza na 100m kraul. Danica Gazdić srebrne medalje na 100m i 50m slobodno. Milica Šarčanski zlato na 50m leđno. Strahinja Milić zlato na 50m prsno. Nika Rađenović srebrne medalje na 50m delfin i 50m slobodno i bronza na 50m prsno. Filip Ležajić srebro na 200m prsno i bronza na 100m prsno i Teodora Stanković bronzane medalje na 50m delfin i 50m leđno – navodi se u saopštenjima plivačkog klupa Polet.