Uspešan vikend somborskih fudbalskih ekipa

Odigrano je pretposlednje kolo Vojvođanske fudbalske lige – grupa Sever. Strelci su bili raspoloženi, a na osam utakmica viđeno je 24 gola, odnosno tri po utakmici. Jedini meč koji je odigran bez golova viđen je u Bajši, između istoimene ekipe i Radničkog. Sloga iz Čonoplje bila je uspešna u Turiji, a sa nova tri boda nastavila je poteru za trenutnim liderom prvenstva. Pobeda je ostvarena zahvaljujući het-triku Nikole Puriće. Sloga je povela sredinom prvog dela susreta, da bi par minuta kasnije Jović izjednačio, što je bio rezultat prvog poluvremena. U nastavku susreta, gostujućim igračima je bilo potrebno svega 13 minuta da sa nova dva pogotka prelome meč. Domaćin je osam minuta pre kraja susreta uspeo samo da ublaži poraz. Lider šampionata, Radnički 1912 na domaćem terenu bio bolji od BSK-a sa 5:0. Treba napomenuti da je meč prekinut u 17. minutu pošto su gostujući igrači ostalim sa nedovoljnim brojem igrača na terenu (povredili se Vejnović, Pavkov, Savić i Beljanski). Ovo je četvrti poraz „Brestovčana“ u poslednjih pet mečava, u kojima su primili čak 23 gola. Ubedljivu pobedu ostvarila je Bačka iz Pačira nad Tekstilcem iz Odžaka koji bez šest standardnih prvotimaca nije uspeo da pruži veći otpor domaćinu. Rezultati pretposlednjeg (14.) kola:

Mladost (T) – Sloga 2:3 (1:1)

Strelci: Jović 2 (Mladost T). Purić 3 (Sloga).

Žuti kartoni: /

Mladost (T): Latinović, Ciganović, Savin, Adamović, Lovrić, Gašić, Stefanov (Ikrašev), Kozomora, Jović, Srdanov, Banović (Balint).

Sloga: Zorić, Štrbac (Vladetić), Kemenj, Milošević, Vukas (Jojić), Ninković, Rajčanji, Konjović, Vidović, Stojšić, Purić.

Bačka – Tekstilac 5:1 (3:0)

Strelci: Nedić 2, Trbović, Miličić, Stanaćev (Bačka). Dakić (Tekstilac).

Žuti kartoni: Dakić, Stanojković (Tekstilac).

Bačka: Marović, Stanaćev (Došlov), Živina, Đurović, Kovač, Trbović, Gnjatović, Šotra (Bijelić), Milovanović (Borenović), Miličić, Nedić.

Tekstilac: Spasić, Radojičić (Stevanović), Latinović (Pivarov), R. Milenković, Dakić, Josović, Ilić (Milutinov), Stanojković, N. Milenković, Mitrović, Đokić.