Denver nastavlja da posrće

Denver – Milvoki 114:121 (Q1 – 35:33, Q2 – 24:30, Q3 – 29:36, Q4 – 26:22)

Košarkaši Denvera pretrpeli su treći uzastopni poraz na svom parketu. Nakon poraza od Memfisa i Bruklina, noćas su poraženi i od Milvokija. U veoma neizvesnom meču, punom preokreta gosti su bili bolji i na kraju su zasluženo slavili. Nikola Jokić je meč završio sa skorom od 20 poena (7/14 za dva, 4/8 za tri, 2/2 slobodna bacanja). Svom učinku je pridodao i po šest skokova i asistencija, po jednu ukradenu loptu/blokadu za 29 minuta koliko je proveo na parketu. Prilog (You Tube). U prvih 12 minuta viđena je izjednačena utakmica, u kojem su se obe ekipe neizmenično smenjivale u vođstvu. Isto se dešavalo i u drugoj deonici meča, a gosti su na odmor otišli sa četiri poena viška. U nastavku meča domaći su prvi put poveli u 29. minutu sa 74:70. Ekipa Milvokija uzvraća serijom 11:0 i preokreće rezultat na 74:81, da bi na kraju treće četvrtine vodili sa +11 (88:99). Ekipa iz Kolorada se nije predavala, pa je na četiri minuta pre kraja meča povela sa 109:105. Ipak, Baksi novom serijom 11:2 preokreću i prelamaju meč u svoju korist. Narednu utakmicu Denver igra u sredu kada dočekuje Hjuston.

Slika Nikola Jokić Harry How Getty/Images Sport preuzeto sa sajta sportklub.rs (SK)