Radnički 1912 savladao Mladost, remi Sloge u Crvenki

U utakmicama 13. kola Vojvođanske fudbalske lige – grupa Sever viđeno je nekoliko zanimljivih mečeva. Lider prvenstva somborski Radnički 1912 zasluženo je slavio u Apatinu, protiv odlične ekipe Mladosti. Prednost gostima doneo je Radmanović u 16. minutu susreta nakon odlične asistencije Matijaševića. Somborska ekipa je nastavila sa odličnom igrom, što je rezultirano sa nekoliko izglednih prilika, ali zahvaljujući nepreciznosti Matijaševića, Antunića i Kobiljskog na odmor su otišli minimalnom prednošću. U nastavku susreta domaći su uspostavili ravnotežu na sredini terena, iako su imali igrača manje. Sa druge strane gosti su nastavili da promašuju svoje prilike. Antunić je promašio „zicer“, drugi na utakmici, a Boškovićev šut sa 16 metara golman Rašeta je krajnjim naporom izbio u korner. Imao je isti igrač još jedan pokušaj, koji je završio tik pored stative. Minut pre kraja susreta prednost je duplirana preko „rezerviste“ Kovačevića, što je bio i konačan rezultat susretaSloga je nakon poraza u polufinalu Područnog kupa „kiksnula“ u Crvenki. Domaći su vodila na poluvremenu sa 2:0, međutim, gosti su uspeli četiri minuta pre kraja meča da stignu do izjednačenja i izvuku bod. Druga somborska ekipa, Radnički savladao je nakon preokreta ekipu Bačke iz Pačira. Pobedu somborcima doneo je „rezervista“ Žeželj sredinom drugog dela susreta.

Rezultati 13. kola:

Polet – Mladost (T) 2:2 (0:2)

Strelci: Bogdanović 2 (Polet). Jelić, Kozomora (Mladost T).

Žuti kartoni: Ž. Stanković (Polet). Komlenić, Adamović, Jelić (Mladost T).

Polet: Marković, A. Stošić, Anđelković (Stanojković), Ž. Stanković, S. Stanković, K. Jovović, M. Stošić (Divjak), Zlatković, A. Jovović, Bogdanović, Malinović (Ristić).

Mladost (T): Ađanski, Ciganović, Savin, Adamović, Jelić, Berić, Gašić, Kozomora, Jović,  Srdanov, Komlenić (Mudrinić).

Mladost Apa – Radnički 1912 – 0:2 (0:1)

Strelci: Radmanović, Kovačević (Radnički 1912).

Žuti kartoni: Mišković (OFK Mladost Apa). Bogunović, Baljak (Radnički 1912).

Crveni karton: Marin (OFK Mladost Apa).

Mladost Apa: Rašeta, Knežević, Petreš, Basarić, Bursać, Gligorijević (Ožegović), Milanović, Faber (Zorić), Stančević (Bačić), Marin, Mišković.

Radnički 1912: Pavasović, Baljak, Kobiljski (Matić), Matijašević, Radmanović, Đorović (Mančić), Šćepanović (Kovačević), Bošković, Bortnik, M. Bogunović, Antunić.

Radnički – Bačka 2:1 (1:1)

Strelci: Sapozničenko, Žeželj (Radnički). Gnjatović (Bačka).

Žuti kartoni: Žeželj, Veselinović, Dulić, Vukadinović (Radnički). Stanaćev, Nikšić, Trbović, Borenović (Bačka).

Radnički: Jeličić, Dulić, Rnjak, Lakić, Erdei, Martinović, Vuković, Sapozničenko (Mazinjanin), Resanović, Radev (Žeželj), Vukadinović (Veselinović).

Bačka: Marović, Došlov (Borenović), Nikšić, Đurović, Kovač, Trbović, Gnjatović, Stanaćev, Milovanović, Živina, Šotra.

Crvenka – Sloga 2:2 (2:0)

Strelci: Bulatović, M. Subotić (Crvenka). Purić, Lučić (Sloga).

Žuti kartoni: Kovačević, Bulatović, Dragović, M. Subotić, Manojlović (Crvenka). Ninković, Konjović (Sloga).

Crveni karton: Bulatović, Manojlović (Crvenka). Hoscieslavski (Sloga).

Crvenka: Đuričić, Kovačević, Bulatović, Radmanović, Dragović, Babić (J. Subotić), M. Subotić, Furtula (Kerekeš), Vujović, Manojlović, Šakić.

Sloga: M. Milošević, Štrbac, N. Milošević, Mijatović (Vidović), Ninković, Rajčanji, Konjović, Lučić, Stojšić (Hoscieslavski), Purić, Kemenj.

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultatiTekstilac – Tavankut 0:2, BSK – Bajša 0:5, Budućnost – Mladost (BP) 0:1, Tisa – OFK Vrbas 2:2.

Tabela: Radnički 1912 – 37, Sloga 32, Bajša 25, OFK Mladost Apa 21, OFK Vrbas 20, Radnički 19, Tisa, Tekstilac po 18, Mladost (BP) 16, Bačka, Crvenka, Budućnost po 15, Mladost (T) 13, Tavankut 12, Polet 9, BSK 6.

Parovi narednog (14. kola): Mladost (T) – Sloga, Tavankut – Crvenka, Bačka – Tekstilac, Bajša – Radnički, Radnički 1912 – BSK, OFK Vrbas – OFK Mladost Apa, Mladost (BP) – Tisa, Polet – Budućnost.