Radnički 1912 prvi finalista Područnog kupa

Područni fudbalski kup Radnički 1912 - Sloga novembar 2018 godine

Fudbaleri Radničkog 1912 savladali su u prvoj polufinalnoj utakmici Područnog fudbalskog kupa ekipu Sloge iz Čonoplje. Iako je ovo bio duel dve prvoplasirane ekipe Vojvođanske fudbalske lige – grupa Sever, na terenu se to nije primetilo. Domaća ekipa je od starta jasno stavila gostima do znanja da ne treba previše da se nadaju. Fudbaleri domaće ekipe su od prvog minuta pritisnuli goste na njhovoj polovini terena, što im je u prvih petnaest minuta omogućilo da stvore četiri prilike. Prvo je Radmanović oprobao šut sa ivice kaznenog prostora, ali bez uspeha. Nedugo zatim i Antunić, ali je njegov šut izblokiran u korner. Po izvođenju istog Kobiljski je bio najviši u skoku, ali je njegov šut sa golman gostiju krajnjim naporom paradom izbacio sa gol linije. Gosti su uzvratili preko Vladetića, koji je iskoristio kiks Boškovića, ali je njegov šut završio daleko preko gola. Novu kolosalnu priliku za domaće propustio je Antunić, koji je na idealan centaršut Radmanovića loptu sa svega pet metara od gola poslao tik pored stative. Ipak, upornost domaćih je isplatila već u 18. minutu meča. Antunić je odlično prošao po desnoj strani, obišao tri igrača, vratio povratnu do Kobiljskog koji odlično šutira po zemlji, međutim ponovo interveniše Zorić, ali samo na kratko, jer na loptu natrčava Matijašević i rutinski je sprovodi u mrežu. Pet minuta nakon vodećeg pogotka, u šansi se našao i Bogunović, ali je njegov šut završio pored gola. Gosti su dva puta uzvratili preko Lučića ali su njegovi šutevi završili daleko preko gola. U nastavku meča domaći su svesno prepustili sredinu terena gostima iz Čonoplje što će se ispostaviti bilo kobno po goste. Prvu šansu u nastavku je propustio Matijašević. U 57. minutu domaćin je duplirao prednost. Kapiten Baljak je odlično izveo korner, Đorović najviše skočio i loptu glavom poslao pod prečku. Par minuta kasnije Antunić nakon prodora odlično šutira po zemlji sa ivice kaznenog prostora i postiže novi pogodak za velikih 3:0. Gosti su do kraja meča uspeli jedino da ublaže poraz preko Purića, što je bio i konačan rezultat meča. Drugi finalista biće poznat nakon odigravanja drugog polufinalnog meča između srpskoligaša, ekipe Bratstva 1946 (Prigrevica) i Mladosti iz Bačkog Petrovca koji je na programu naredne srede.