Denver bolji i od Bostona

Ekipa Denvera noćas je savladala ekipu Bostona. U desetom meču sezone ekipa iz Kolorada zabeležila je novu pobedu, te sada ima skor 9/1. Junak pobede je svakako Džamal Marej koji je ekipi Bostona ubacio 48 poena. Meč je završen rezultatom 115:107 (Q1 – 19:34, Q2 – 35:22, Q3 – 34:25, Q4 – 27:26). “Zlatno grumenje” nije dobro ušlo u meč, što potvrđuje i prva četvrtina koju su gosti rešili u svoju korist sa +15. Denver je do kraja poluvrema uspeo da se vrati meč, iako sun a odmor otišli sa zaostatkom od pola koša. U nastavku susreta domaći su nastavili sa boljom igrom, a zahvaljujući dobroj partiji mareja, slavili su i u devetoj ovosezonskoj utakmici. Nikola Jokić je zbog problema sa ličnim greškama na parketu proveo svega 27 minuta što mu je bilo dovoljno da zabeleži osam poena, deset skokova i osam asistencija. Prilog (You Tube). Naredni meč Denver igra u četvrtak protiv Memfisa.

Slika Nikola Jokić Harry How Getty/Images Sport preuzeto sa sajta sportklub.rs (SK)