Lejkersi bolji od Denvera

Slika – Nikola Jokić – Matthew Stockman, Getty Images Sport, preuzeto: Sportklub (SK)

L.A. Lejkersi – Denver Nagetsi 121:114 (Q1 – 22:26, Q2 – 36:31, Q3 – 29:32, Q4 – 34:25).

Košarkaši Lejkersa savladali su noćas Denver Nagetse. U izjednačenoj utakmici domaći košarkaši su meč prelomili u poslednjoj deonici meča. Gosti su vodili tokom čitavog prvog poluvremena (+6), ali su domaći ipak na odmor otišli sa pola koša prednosti (58:57). U nastavku susreta obe ekipe su se smenjivale u vođstvu. Sredinom treće deonice Lejkersi su otišli do +6 (79:73), međutim Denver je serijom 8:2 (Jokić četiri poena) stigao po poravnanja, a na kraju iste, Denver je imao prenost od dva poena 87:89. I u poslednjih 12 minuta ekipe su se smenjivale u vođstvu. Pet minuta pre kraja gosti imaju +4, međutim košarkaši iz Los Anđelesa su serijom 9:0 preokrenuti rezultat, što je bio i prelomni momenat meča. Na kraju konačnih 121:114 za Lejkerse. Nikola Jokić je upisao novi dabl – dabl, za 32. minuta koliko je proveo na parketu upisao je 24 poena, 11 skokova i 3 asistencije. Prilog (You Tube). Na drugoj strani je briljirao Lebron Džejms, koji je ostvario tripl – dabl. Postigao je 28 poena, uz po 11 asistencija i skokova za 34. minuta koliko je proveo na parketu. Naredni susret „zlatno grumenje“ igra u utorak protiv ekipe Nju Orleansa, a nakon toga slede im mečevi protiv Čikaga (četvrtak), Klivlenda (petak) i Jute (nedelja).