Somaratonci trčali polumaraton u Zrenjaninu

U nedelju, 7. oktobra održan je treći po redu polumaraton u Zrenjaninu koji je okupio više od 500 trkača iz celog regiona koji su nastupali na polumaratonskoj trci na 21 kilometar, trci na sedam kilometara i štafetnoj trci. Veoma toplo vreme i jak vetar nisu smetali trkačima da postignu dobre rezulatate i testiraju formu pred sam kraj sezone. Ekipa atletsko rekrativnog kluba “Somaraton“ iz Sombora imala je desetak finišera na polumaratonskoj odnosno trci na sedam kilometara. Najbrži somaratonac na 21 kilometar bio je Lazar Rišar, dok je Arpad Šarkezi istrčao treće mesto u svojoj starosnoj kategoriji. Polumaraton su istrčali i Robert Lalić, Milan Kovačić, Aleksandar Krneta, Zoran Nikolić, Balint Fridrih, Željko Graovac i Đorđe Sladaković. Više uspeha somborska ekipa imala je na trci na sedam kilometra, gde je Vesna Bogišić Vicko osvojila treće mesto u generalnom plasmanu, a pobedničko postolje je za malo izmaklo još jednoj somaratonki Zorici Kulić koja je trku završila na četvrtom mestu. Ovu dužinu su još istrčali i Tijana Odobašić i Bogdan Nikolić – navodi se u klupskom saopštenju.