Matijašević četvorostruki strelac u pobedi protiv Vrbasa

Ekipa Radničkog 1912 nastavila je pobedonosni niz. Na Gradskom stadionu u Somboru gostovala je ekipa Vrbasa. Domaćin je bio bolji tokom celog susreta, te je zasluženo zabeležio sedmu prvenstvenu pobedu. Najbolji pojedinac susreta je svakako bio robusni napadač domaćih Marko Matijašević strelac četiri pogotka na susretu. Strelac petog gola bio je Đorović. Domaći su od starta nametnuli svoju igru, a u prvih deset minuta susreta imali su tri poluprilike koje nisu iskoristili. Ipak, u 17. minutu susreta Matijašević postiže prvi pogodak na meču. Bošković je odlično prošao po levoj strani, još bolje centrirao, a centarfor domaćih bez problema pogodio. Šest minuta kasnije, preslikana akcija, ovoga puta u režiji Matijaševića i Antunića, međutim golman gostiju Drinčić „skida“ zicer. U 33. minutu, Kobiljski je odlično proigrao Matijaševića, koji je vešto izbegao ofsajd zamku i rutinski loptu smestio u mrežu. Gosti su uzvratili tri minuta kasnije. Šmit je odlično šutirao po zemlji, međutim Pavasović je sigurno intervenisao. U nastavku susreta, već u prvom napadu bilo je 3:0. Pavićević je vratio loptu Drinčiću koji je nepotrebno pokušao da dribla napadača domaćih u svom petercu, nije uspeo u tome, a Matijaševiću nije bilo teško da loptu smesti u mrežu. Par minuta kasnije Simić je šutirao, ali je Šmit izbacio loptu sa gol linije. Gosti su uzvratili u 61. minutu. Tešanović je odlično šutirao sa 25 metara, ali je Pavasović paradom sprečio pogodak. Deset minuta kasnije Đorović je povisio na 4:0, odličnim šutem po zemlji sa ivice kaznenog prostora. Konačan rezultat susreta postavio je u 81. minutu, Matijašević svojim četvrtim golom na meču, nakon greške gostujućih štopera.

Radnički 1912 – OFK Vrbas 5:0 (2:0)

Strelci: Matijašević 4, Đorović (Radnički 1912)

Žuti kartoni: /

Radnički 1912: Pavasović, Baljak, Vujičić, Kobiljski (Kovačević), Matijašević, Đorović, Šćepanović (Bortnik), Bošković, Ostojić, Goronjić, Antunić (Simić).

OFK Vrbas: Drinčić, Pavićević, Avdalović, Šmit, Tešanović, Vujošević, Krajinović, Marojević, Bogavac, Kojičić, Vuletić.

Mladost (T) – Radnički 3:0 (2:0)

Strelci: Berić, Jović, Srdanov (Mladost T).

Žuti kartoni: Lovrić, Ciganović, Berić (Mladost). Rnjak, Resanović (Radnički).

Mladost (T): Ađanski, Ciganović (Stefanov), Savin, Adamović, Jelić, Lovrić, Komlenić (Gašić), Banović, Jović (Mudrinski), Srdanov, Berić.

Radnički: Jeličić, Dulić, Rnjak (Zambo), Vukadinović, Erdei, Martinović (Topalov), Čuljak, Žeželj, Resanović, Veselinović (Radev), Lakić.