Ekipe Šantića i Stanišića i dalje bez greške

Proteklog vikenda odigrane su utakmice petog kola Međuopštinske lige Sombor – prvog i drugog razreda. Na šest utakmica prvog razreda postignuto je ukupno 16 golova. Ekipa iz Šantića nastavila je pobednički niz, dok ih “Kordunaši” prate. Omladinac sa Bukovca zabeležio je pobedu na gostovanju u Staparu.

OFK Šikara – Partizan 1:1 (1:1)

Strelci: Knežević (OFK Šikara). Tadijan (Partizan).

Žuti kartoni: Đurišić (OFK Šikara). Jano (Partizan).

OFK Šikara: Milosavljević, Serenčeš, Knežević, Češner, Krstić (Jovanović), Trifunović, Đurišić, Tomić (Dunkler), Enjev (Mlinar), Pein, Laketa.

Partizan: Dubravac, Stoiljković, Mandić (Vojvodić), Mufić, Đurđev, Jakovljević, Jano, Borić, Uzelac, Rončević, Tadijan (Milenković).

Dunav – Jedinstvo 4:0 (1:0)

Strelci: Balaž 3, Mrvičin (Dunav).

Žuti kartoni: Joka (Dunav). Rodić, Radujko, Repac (Jedinstvo).

Dunav: Perić, Zetović, Penic (Krec), Kurjakov, Dubajić, Šomođvarac (Brdar), Mrvičin, Mrgić (Francuz), Joka, Balaž, Santo.

Jedinstvo: Ćopić, Lerman, Krpjan, Rodić, Radujko, Bogunović, Jerković, Komadina, Repac, Mudrinić, Erdeši.

Zadrugar – Mladost (K) 0:0 (0:0)

Strelci: /

Žuti kartoni: Jovanović (Zadrugar). Kilić (Mladost K).

Zadrugar: Mitković, M. Vuković (Pjević), Ma. Jovović, Tasić, Mi. Jovović, Pavkov, Jovanović, N. Vuković (Radmanović), Ćurčija (Veselinović), Rančić, Stojanović.

Mladost (K): Šuković, Hančar, Jokić, Varga (Kišjuhas), Pištinjak, Pap, Kilić, Rabrenović, Grdinić, Sobek, Šuman (Stojanović).

Aleksa Šantić – Terekveš 3:1 (1:0)

Strelci: Petronijević, N. Tomić, Sjeran (Aleksa Šantić).

Žuti kartoni: Petronijević, M. Tomić, Pejak (Aleksa Šantić).Vrančić, Relić (Terekveš).

Aleksa Šantić: Merković, N. Pejak, Gavrić (Bibić), Kapetinić, N. Tomić (Branežac), M. Tomić (Podkrajac), Simić, Petronijević, Čičovački (Sjeran), Babić (Vulkelić), S. Pejak.

Terekveš: Rajšić (Bogojević), G. Grmuša (Vujanović), Damjanović (Vrančić), Gol, Mandarić, V. Grmuša, Ljubojević, Smiljanić, Radaković, Relić, Savić.

Kordun – Omladinac (D) 2:1 (0:1)

Strelci:Čuljak, Pavlović (Kordun). Živkov (Omladinac D).

Žuti kartoni:Karas, Čekeliš, Češnovar, Grujin (Kordun). Gojić, Vračević, Marić, Radaković, Davidov, Stanisaljević (Omladinac D).

Kordun: Niščević, Grujin, Kovačić, Trbojević, Čenovar, Čekeliš, Anitić, Miletić, Pavlović, Karas (Medaković), Čuljak.

Omladinac (D): Radaković, Stojaković, Lučan (Davidov), Stanisavljević, Vračević, Seljakov, Živkov, Savin, Gojić, Marić (Danilov), Milić.

Hajduk – Omladinac (B) 0:3 (0:2)

Strelci:Čivčić, Delija, Nemanja Mijić (Omladinac B).

Žuti kartoni: Lazić (Hajduk). Ganić, Subotić, Pavin (Omladinac B).

Hajduk: Stojakov, Staničkov (Živković), Grba (Stanić), Pejić (Vagić), Pekez, Sandić, Lazić, Blagojević (Jovanović), Korać (Bajčev), Lazarević, Lukić.

Omladinac (B): Tepavac, Teslić, Mandić, Subotić (Grgić), Sekulić, Nikola Mijić, Miloš Mijić (Vidaković), Čivčić, Pavin (Vuković), Delija (Nenad), Ganić (Nemanja Mijić).

Tabela: Aleksa Šantić 15, Kordun 13, Omladinac (B) 12, Omladinac (D) 9, Dunav i Hajduk po 7, Partizan i Terekveš po 6, Zadrugar i OFK Šikara po 4, Mladost 2, Jedinstvo – bez bodova.

Narednog vikenda u 6. kolu igraju: Mladost – Jedinstvo, Terekveš – Dunav, Partizan – Aleksa Šantić, Omladinac (D) – OFK Šikara, Omladinac (B) – Kordun, Zadrugar – Hajduk.

U “beton” ligi je odigrano ukupno četiri meča, a postignuto je ukupno 16 golova. Dva meča su registrovana službenim rezultatom, pošto se ekipe Sporta i KFK Kule nisu pojavile u Riđici  Sonti.

Lider – Jedinstvo Lemeš 2:0 (0:0)

Strelci: Stanković, Kočonda (Lider).

Žuti kartoni: Kubet (Lider). Dujmović, Pravdić, Sabo, Džinić, N. Kusić, Brkić (Jedinstvo Lemeš).

Lider: Vajagić, Nikolić, Spasić, Kubet, Stajčić (Gaković), Ivanišević (Aleksi), Vasiljević, Jovanović, Šoškić, Kočonda, Stanković (Vajc).

Jedinstvo Lemeš: M. Kusić, Pravdić, Kočiš, N. Kusić, Duspara (Brkić), Džinić, Brkić, Sabo, Lukić, Popović, Dujmović.

Borac (BG) – Telečka 4:0 (4:0)

Strelci: Čanković 2, Radaković, Ćuk (Borac BG).

Žuti kartoni: Bjelan, Devrnja, Matijević (Telečka).

Borac (BG): Obradović, Čuturilo, Krneta (Breka), Čanković (Dobrić), Krtinić, Žegarac, Ćuk (Dejanović), Z. Radaković (R. Obradović), M. Radaković, Dautović, Krivošija (Mrdalj).

Telečka: Prekajac, Matijević, Deronja, Karalić, Marjanović, B. Devrnja, Bjelan, Mitrović, Beširović, Stanojević, Krčevinac.

OFK Metalac – Panonija 2:3 (0:2)

Strelci: Lekaj, Olujić (OFK Metalac). M. Obradov, Lamoš, Lazić (Panonija).

Žuti kartoni: Ogrizovović, Olujić (OFK Metalac). M. Obradov (Panonija).

OFK Metalac: Ogrizović, V. Pačirski, Vranić, Kajtazi, Stojnić, Lekaj, Češljević (Dojić), Kantor, M. Pačirski, Momčilović (Čičovački), Petković (Olujić).

Panonija: Valent, S. Dobrić, M. Obradov, Lazić, Stojanović, Lamoš, Turcan, A. Obradov, Stolić, Stoisavljević, Z. Dobrić (Majera).

Dinamo 1923 – Stanišić 1920 2:3 (1:1)

Strelci: Stoisavljević 2 (Dinamo 1923). Obrić 3 (Stanišić).

Zuti kartoni: Radičev, Tubić (Dinamo 1923). Vukadinović, Zelenović (Stanišić 1920).

Crveni kartoni: Jovanović, Olujić (Stanišić 1920).

Dinamo 1923: Veselinović, Tomašev, Čalić, Nikolin, Ratković, Šapić, Radičev, Tubić, Ivković (Mišković), Stoisavljević (Pastor), Praštalo.

Stanišić 1920: Vukadinović, Šukara, Kolar, Dobre, Pucar, Ibrahimović, Obrić, Jovanović, Olujić, Cvenićanin, Zelenović.

Graničar – Sport 3:0 – gosti se nisu pojavili

Dinamo (S) – KFK Kula 3:0 – gosti se nisu pojavili

Tabela: Stanišić 1920 – 15, Borac (BG) 13, Graničar 12, Dinamo 1923 i Lider po 9, Panonija 7, OFK Metalac 6, Dinamo (S) – Jedinstvo Lemeš po 4, Sport, Telečka i KFK Kula po 3.

U narednom 6. kolu se sastaju: Panonija – Jedinstvo Lemeš, Telečka – Lider, Stanišić 1920 – Dinamo (S), Sport – Dinamo 1923, OFK Metalac – Graničar. Slobodna je ekipa Borca iz Bačkog Gračaca, pošto je ekipa KFK Kule napustila takmičenje.