„Žakovci“ srušili lidera

Danas je na „Igralištu kraj pruge“ gostovao lider Područne fudbalske lige Sombor. Fudbaleri Žaka pobedili su sasvim zasluženo goste iz Kule, te zabeležili treći trijumf u nizu. Sa nova tri boda „somborci“ su pobegli iz opasne zone. Domaći od samog starta utakmice nametnuli svoj ritam igre, dobro su se pozicionirali na sredini terena, tako da gostima nije ništa drugo preostalo sem da se brane. Prvu priliku da Žak imao je iskusni Stanković, ali je njegov šut nakon prekida završio preko gola. U 10. minutu susreta gosti su napravili kontru, Vuković je ušetao u domaći kazneni prostor, šutirao po zemlji, ali na sreću domaće ekipe, lopta je prošla pored stative. U sledećem napadu, uzvratio je ponovo Stanković, ali je njegov šut ponovo završio preko gola. U 14. minutu domaćin je poveo. Stanković je odlično primio loptu na nekih sedam metara od gola gostiju, okrenuo se i rutinski loptu po zemlji smestio u mrežu golmana Radulovića. Nepunih deset minuta kasnije Tubić duplira prednost domaće ekipe. Kolosalnu priliku za Žak propustio je Stanković, koji je nakon neuspele ofsajd zamke izašao sam pred Radulovića, šutirao, međutim golman Kule je krajnjim naporom loptu uspeo izbaciti u korner. U poslednjim trenucima prvog dela, nova šansa, ponovo Stanković. Odličan šut po zemlji sa nekih 15-tak metara, međutim lopta je prošla tik pored stative. Gosti su smanjili rezultat u 52. minutu preko Bukeilovića, da bi samo minut kasnije Stanković postavio konačnih 3:1 za domaće. Do kraja susreta obe ekipe su imale po tri prilike, Macanović, Đukanović i Stanković sa jedne, te Davidovića, dva puta i Anđelkovića, ali su mreže mirovale. Najzaslužniji za današnju pobedu Žaka, pored dvostrukog strelca Stankovića, bili su Mladen Nikić i mladi Ognjen Banda. Treba napomenuti da su gosti meč završili sa deset igrača, pošto je Anđelković pocrveneo zbog prigovara na sudijske odluke, te vređanja pomoćnog sudije. Naredne nedelje Žak putuje u Sivac, gde će u okviru sedmog kola odigrati utakmicu sa ekipom Poleta, koja je trenutno u donjem delu tabele, sa tri remija i dva poraza iz pet odigranih utakmica.

Žak – Kula 3:1 (2:0)

Strelci: Stanković 2, Tubić (Žak). Bukeilović (Kula).

Žuti kartoni: Kovačević, Halas, Đukanović (Žak). Stojanov (Kula).

Crveni karton: Anđelković (Kula).

Žak: Molnar, Nikić, Bečanović, Banda, Macanović, Kovačević, Nenadić, Stanković, Tubić, Halas, Đukanović (Asan).

Kula: Radulović, Bodiš, Tapai, Stojanov (Barna), Vujović, Mitrić (B. Janjić), Bukeilović, Anđelković, M. Janjić, Vuković (Kukolj), Davidović.