Podela bodova na startu šampionata

Večeras je u Bezdanu startovalo rukometno trećeligaško prvenstvo. Odmah na startu takmičenja bili smo u prilici da odgledamo somborski derbi između ekipe Grafičara i Sombora. Gosti iz Sombora su tokom cele utakmice imali prednost, ali to nije bilo dovoljno za osvajanje celog „plena“. U prvom delu meča, gosti bolji, a najveću prednost su stekli u 24. minutu susreta kada su imali +4 (12:16). Na odmor se otišlo sa +3. Najbolji pojedinac u redovima „somboraca“ u tim momentima bio je Zorić. Sredinom drugog dela prednost je iznosila i pet golova razlike (22:27), međutim to nije obeshrabrilo domaće rukometaše koji su u tim momentima zaigrali na „sve ili ništa“ i odličnom serijom 4:0 prišli na samo gol zaostatka 26:27, pet minuta pre kraja susreta. Kada je Beljanski u 58. minutu povisio na 26:28, činilo se da bodovi idu u Sombor. Međutim, tako nisu mislili kapiten Ćupurdija i Dragojević koji su poravnali rezultat i doneli svom timu bod na otvaranju sezone. U ekipi Grafičara istakli su se Dragojević i Doboš sa po šest pogodaka, te kapiten Ćupurdija koji je pet puta zatresao mrežu Sombora, dok su kod gostiju najbolji pojedinci bili Cvetković i Zorić takođe sa po šest postignutih pogodaka, te Neškovski sa četiri gola.

Grafičar – Sombor 28:28 (16:19)

Sedmerci: 2/3 – Grafičar. 2/4 – Sombor

Grafičar: Dragojević 6, Kiš 4, Odri, Varga, Katić 3, Bajrami 2, Feješ, Doboš 6, Polovina, Ćupurdija 5, Čabrilo, Dubajić 2.

Sombor: Kovač 3, Cvetković 6, Neškovski 4, Stričević, Zorić 6, Šuša 1, Kokrehelj 1, Radosavljević, Andrić 3, Jelić 2, Radaković 2, Aćić, Blagojević.

Narednog vikenda Grafičar putuje u Novi Kneževac, ekipi Obilića, dok Sombor na domaćem terenu dočekuje ekipu Kljajićeva.