Somaratonci zabeležili odličan nastup na Subotičkom polumaratonu

U nedelju, 2. septembra održan je drugi polumaraton u Subotici koji se održava u okviru proslave dana grada koji je i ovog puta privukao više od pet stotina trkača iz celog regiona. Učesnici su mogli da trče dve trke i to polumaratonsku trku na 21 kilometar i trku na 5 kilometara. Atletsko rekreativni klub “Somaraton” iz Sombora je sa 22 trkača koji su završili jednu od ove trke bio jedan od najbrojnijih kluba na ovoj trci. Prvi somaratonac koji je ušao u cilj polumaratonske trke bio je Damir Marković koji je zauzeo 12 mesto od 330 finišera. Lazar Rišar je ovog puta zauzeo prvo mesto u svojoj starosnoj kategoriji, dok je Arpad Šarkezi zauzeo drugo u svojoj kategoriji. Kod dama Tijana Odobašić i Tamara Rnjak su istrčale druga mesta u svojim starosnim kategorijama. Polumaraton su istrčali i Đorđe Munjas, Aleksandar Krneta, Đorđe Sladaković, Đorđe Vučković, Balint Fridrih, Zoran Nikolić, Željko Graovac, Boško Jerković, Milica Stojšić, Bojana Marić, Biljana Vezmar i Maja Bodrožić. Na trci na 5 kilometara vicešampionsku poziciju zauzela je Tijana Kabić, dok je četvrto mesto istrčala takođe somaratonka Vesna Bogišić Vicko. Trku na 5 kilometara istračali su i Danica Grujić Firanj, Ljerka Vukmirović i Bogdan Nikolić – navodi se u klupskom saopštenju.