Krajinović od sjaja do očaja

Krajinović – Hase 6:4, 2:6, 3:6

Filip Krajinović ponovo je poražen na startu jednog turnira, ovoga puta na Mastersu u Sinsinatiju. Somborac je u prvom kolu izgubio od Robina Hasea iz Holandije. Meč je trajao nepuna dva časa. Oba igrača su nervozno ušla u prvi set, a u prva tri gema viđeno je isto toliko brejkova, od kojih je Krajinović napravio dva. Naš teniser je ponovio brejk i u sedmom gemu, nakon kojem je poveo sa 5:2, međutim, „Holanđanin“ je odmah uzvratio. Na kraju, prvi set je okončan posle 40 minuta sa 6:4 za našeg tenisera. U nastavku meča, oba igrača su stabilizovala svoj servis, te su držala svoj servis sve do šestog gema, kada Hase uspeva da napravi brejk za vođstvo od 4:2. Nakon gubitka servisa, Krajinović gubi koncentraciju, iskusni „Holanđanin“ koristi prilike, osvaja nova dva gema za izjednačenje u setovima. U prvom gemu odlučujućeg trećeg seta prava drama. Filip je imao dve brejk prilike 15:40, Hase je uzvratio sa tri poena, potom se igralo u serijama, oba igrača su se smenjivala u prednostima, na kraju Filip uspeva da napravi brejk već u prvom gemu. Drama se nastavila i u drugom gemu. Hase dobija prva dva poena, Filip uzvraća sa tri. Nakon što je propustio gem loptu, Hase pravi seriju i uzvraća sa brejkom za izjednačenje u gemovima, a potom i osvaja novi gem bez izgubljenog poena za vođstvo od 2:1. U četvrtom gemu Fića je brzo poveo sa 40:0, i kada su svi očekivali izjednačenje u gemovima, sledi novi šok. Hase pravi preokret (brejk) za 3:1. Do kraja seta, oba tenisera su držala svoje servise, a na kraju zaslužena pobeda tenisera iz Holandije, koji će se u narednoj rundi sastati sa trećim igračem sveta Aleksandrom Zverevim iz Nemačke.

Slika: Filip Krajinović – Tom Dulat Getty/Images preuzeto sa Sportklub SK