Somaratonci apsolutni šampioni trke u Kanjiži

U subotu, 11. avgusta održano je 37. izdanje trke u Kanjiži, a ove godine okupilo se 300 učesnika koji su trčali na trasama od deset kilometara i polumaratonsku distancu. Atletsko rekrativni klub “Somaraton” bio je najbrojniji klub na trci sa trideset trkača koji su uspešno završili jednu od dve trke. Tim Somaratona je proglašen za apsolutnog pobednika 37. trkačkog i plivačkog festivala u Kanjiži, sabirajući najbolja vremena trkača sa obe trke. Najbrži somaratonac na polumaratonskoj trci bio je Damir Marković koji je zauzeo deveto mesto u generalnom plasmanu i prvo mesto u svojoj starosnoj kategoriji, dok je Tijana Kabić osvojila drugo mesto u ženskoj kategoriji i prvo mesto u svojoj starosnoj kategoriji. Na pobednička postolja u starosnim kategorijama na polumaratonu su se popeli i Miloš Stambolija i Arpad Šarkezi, dok su 21 kilometar istrčali i Lazar Rišar, Boško Jerković, Tijana Odobašić, Bojana Marić i Đorđe Sladaković. U trci na deset kilometara najbrži somaratonac bio je Đuka Čeljuska koji je osvojio četvrto mesto i prvo mesto u starosnoj kategoriji. Četvrto mesto u ženskoj konkurenciji i postolje u starosnoj kategoriji pripalo je Vesni Bogišić Vicko. U svojim starosnim kategorijama pehare su osvojili i Đorđe Munjas, Robert Lalić, Milan Kovačić, Mirjana Došen i Danica Grujić Firanj. Trku na deset kilometara su istrčali i Balint Fridrih, Ilija Zvekanov, Ljubiša Gudelj, Miroslav Liščević, Aleksandar Marković, Daniel Šokac, i Đorđe Rackov – navodi se u saopštenju atletsko – rekreativnog kluba Somaraton.