Danica Gazdić četvorostruka juniorska prvakinja Vojvodine

U utorak, 3. jula u Subotici je održano Otvoreno prvenstvo Vojvodine na kome je učestvovalo 291 takmičar iz 24 plivačka kluba. Za somborski sportski klub „Polet“ plivalo je 13 takmičara kadetske i juniorske kategorije. „Poletovci“ su se vratili sa 24 osvojene medalje: 11 zlatnih, 12 srebrnih i 1 bronzanom. Juniori su osvojili 23 medalje, dok je preostalu osvojila Jelena Vitas u kadetskoj kategoriji. Danica Gazdić je osvojila u juniorskoj kategoriji četiri zlatne medalje, u disciplinama: 200m delfin, 100m leđno, 100m delfin i 200m mešovito. U apsolutnoj kategoriji Danica je osvojila zlatnu medalju na 200m mešovito, i srebrne medalje na 100m leđno i 100m delfin. Aleksa Rađenović je u juniorskoj kategoriji osvojio zlatne medalje na 400m slobodno, 100m leđno i 100m delfin i srebro na 50m delfin. U apsolutnoj kategoriji Aleksa je osvojio srebrne medalje na 400m slobodno, 100m leđno i 100m delfin. Marko Kolović je u juniorskoj kategoriji osvojio zlatne medalje na 100m, 50m i 200m prsno i srebro na 50m leđno. U apsolutnoj kategoriji Marko je osvojio dve srebrne medalje na 100m i 200m prsno. Jovana Milošević je u juniorskoj kategoriji osvojila srebrne medalje na 50m i 100m prsno. Renata Gerstmajer je u juniorskoj kategoriji osvojila srebro na 200m leđno. Jelena Vitas je u kategoriji kadetkinja osvojila bronzu na 50m leđno. Juniorima Poleta predstoji letnje prvenstvo Srbije koje se održava od 20. do 22. jula u Leskovcu.