Matija Rađenović četvorostruki prvak Vojvodine

Juče je u Subotici je održano letnje Prvenstvo Vojvodine za pionire na kome je učestvovalo 130 takmičara iz 12 plivačkih klubova. Za „Polet“ su se takmičila četiri takmičara pionirske kategorije: Zsofia Varga, Matija Rađenović, Laura Ležaić i Vuk Milošević. Poletovi pioniri osvojili su šest medalja: četiri zlatne, jednu srebrnu i jednu bronzanu. Najuspešniji Poletov takmičar je i ovaj put bio Matija Rađenović koji je ubedljivim pobedama u sve četiri trke doplivao do četiri titule prvaka Vojvodine. U svim disciplinama ostvario je ubedljivu prednost. U disciplini 200m mešovito bio je 12 sekundi, a u disciplini 200m prsno 10 sekundi prednosti ispred drugoplasiranog. Ne manje ubedljiv Matija je bio i u disciplinama 200m leđno (8 sekundi prednosti) i 100m prsno. Zsofia Varga je doplivala do vicešampionske titule u disciplini 200m leđno a u disciplini 200m mešovito osvojila je bronzanu medalju. Najmlađim plivačima Poleta predstoji Prvenstvo Srbije za pionire koje se održava 14./15. jula u Leskovcu – navodi se u klupskom saopštenju.