Pauza ostavila traga, Fića poražen

Slika Filip Krajinović Clive Mason/Getty Images

Filip Krajinović poražen je u prvom kolu Vimbldona, pošto ga je čileanski teniser Nikolas Jari savladao rezultatom 3:1 u setovima 6:3, 3:6, 7:6 (7-5), 6:4. Posle tri meseca pauze Filip ipak nije mogao pružiti više. Čileanac je bolje ušao u meč, a prvi brejk je napravio u četvrtom gemu. Do kraja seta oba tenisera su držala svoj servis, pa je jedini brejk i odlučio prvi set. Krajinović je bolje počeo drugi set. Dobio je prvi gem, imao je i tri brejk prilike, ali nije vredelo. Ipak drugi reket Srbije prvi je oduzeo protivnikov servis u šestom gemu, za vođstvo od 2:4, što mu je ubrzo donelo i izjednačenje u setovima. U trećem setu, naš teniser ponovi prvi pravi brejk za vođstvo od 3:4, međutim “Čileanac” odmah potom uzvraća za izjednačenje. Set je rešen u taj breku, a uspešniji je bio Nikolas Jari. U odlučujećem setu, jedan brejk je odlučio. Ponovo je Jari na vreme odradio posao, a potom meč sigurno priveo kraju. Nikolas Jari u drugom kolu igra prrotiv Mekenzija, koji je bio bolji od Rikardasa.

Slika Filip Krajinović – Clive Mason Getty/Images: preuzeto sa sajta Sportklub (SK)