Veljko Stojnić dvadeseti na Mediteranskim igrama

Mladi somborski biciklista Veljko Stojnić jedini je reprezentativac Srbije koji je uspeo završiti tešku i napornu drumsku trku u Taragoni (Španija) na Mediteranskim igrama. Kako se navodi u saopštenju Biciklističkog saveza Srbije, Veljko je trku završio u vremenu od 3:44:56, pa je u konačnom plasmanu zauzeo 20. mesto. Veljko je po završetku trke izjavio da je staza je bila užasno teška, te da mu nije odgovarala. „Startovalo je 77 vozača, bilo je nekoliko izuzetno jakih ekipa koje su od starta nametnule tempo. Bilo je i begova, a kada sam ostao sam u toj grupi posle brda, pratio sam je, ali su me uhvatili grčevi u nogama, baš sam se naprezao, ali na žalost, nisam uspeo ostvariti plasma do pet ili deset najboljih – kazao je Stojnić“. Veljka Stojnića, u subotu, 30. juna očekuje vožnja hronometra. Preostala dva naša reprezentativca, Dušan Kalaba i Dušan Rajović nisu uspeli završili trku odnosno ostali su bez plasmana. Pobednik Mediteranskih igara je Jajel Duranti iz Italija, dok je njegov sunarodnik, Filip Taljani u cilj stigao drugi. Bronzani je bio Portugalac Rafael Silva. Jelena Eric, jedina dama u selekciji Srbije na Mediteranskim igrama u Taragoni, vozila je trku posle svojih kolega. Kroz cilj je prosla kao 12. u vremenu – 2:43:22. I u ženskoj konkurenciji na pobedniučkom postolju su bile dve predstavnice Italije. Zlatnu medalju na trci osvojila Elisa Bornjini Longo, srebro je na grudima Gonze Sanesteban, dok se bronzanog odličja domogla Erika Manjaldi.