Somborski atletičari na Balkanskom šampionatu osvojili tri medalje

Na upravo završenom Balkanskom prvenstvu u atletici za juniore/ke u Istanbulu, dvoje somborskih atletičara koji su nastupali za reprezentaciju Srbije osvojili su ukupno tri medalje. Tihomir Đorđević i Dajana Kult su prvog dana nastupali u pojedinačnoj konkurenciji u disciplini 400 m prepone. Đorđević je sa vremenom 53:28 zauzeo drugu poziciju, što mu je donelo vicešampionsko postolje i srebrnu medalju, dok je Dajana Kult nastupajući u istoj discipline u svojoj trci zauzela drugo mesto, sa ostvarenim vremenom 1:04.23. U konačnom plasmanu njoj je pripalo šesto mesto. Danas je po rasporedu bio drugi dan Balkanskog prvenstva, a Dajana i Tihomir su nastupali u štafetama 4×400 m. Ženska štafeta u sastavu: Tijana Japundžić, Tamara Milutinović, Nikolina Mandić i naša Dajana Kult je bila odlična, osvojivši drugo mesto i srebrnu medalju. Nešto kasnije, muška štafeta u sastavu Boško Kijanović, Miloš Radojković, Tihomir Đorđević i David Jovanović je takođe uspela da se domogne postolja osvojivši treće mesto. Reprezentacija Srbije je na Balkanskom šampionatu za starije juniore/ke osvojila ukupno 16 medalja, tri zlatne, sedam srebrnih i šest bronzanih.