U Kuli održana tradicionalna „Trka prijateljstva“

U subotu 16. juna, održana je jubilarna 10. „Trka prijateljstva“, pod pokroviteljstvom Opštine Kula, a u organizaciji atletskog kluba „Hajduk maraton tim“. Trku je otvorio direktor Atletskog saveza Srbije Slobodan Branković,  a start je trajao više od dva minuta, nakon čega se preko 1.000 takmičara uputilo prema cilju. Glavne trke na 5 i 10 kilometara bodovale su se ove godine i za Prvenstvo Srbije. Pobednik je mađarski atletičar Laslo Gregor iz Bekeščabe, koji je stazu od 10 kilometara pretrčao za 31 minut i 9 sekundi. Drugo mesto osvojio je Kenijac Strenli Kipruto, dok je treći bio Nemanja Cerovec iz Šabca. U ženskoj konkurenciji najbolji rezultat ostvarila je Teodora Simović iz Novog Pazara sa vremenom 35 minuta i 53 sekunde. Druga je bila Lucia Kimani iz Prijedora, a treća Koila Pap iz Bekeščabe. U trci na 5 kilometara pobedničko postolje zauzeli su Miloš Dragović iz Podgorice, u muškoj konkurenciji, a među ženama, Vida Medić sa Panonije. Ovim trkama prethodile su dečije trke učenika osnovne škole u kategorijama od prvog do četvrtog i od petog do osmog razreda. Učešće na ovoj trci uzeli su i Somaratonci, koji su bili najbrojniji klub u Kuli sa pedeset takmičara. Kako se navodi u klupskom saopštenju, najbolji rezultat je ostvarila Tijana Kabić koje je na trci na pet kilometara zauzela drugu poziciju u ženskoj konkurenciji, uz lični rekord u vremenu 19:06, dok je Vesna Bogišić Vicko istrčala peto mesto od 130 finišerki. Odlične rezultate ostvarili su i Đuka Čeljuska i Arpad Šarkezi koji je su na trci na deset kilometara bili prvi u svojim starosnim kategorijama. “Somaraton” je bio jedan od timova sa najviše prijavljenih takmičara na prvenstvu Srbije na 10 kilometara, a čak 11 somaratonca je zabeležilo svoje prvo učešće na ovom prestižnom takmičenju Atletskog saveza Srbije.