Pobeda košarkaša u Odžacima

Za vikend je odigrano 5. kolo Letnje lige grupa Bačka. Košarkaši Sombora gostovali su u Odžacima gde su odigrali utakmicu protiv istoimenog kluba. Utakmica je prelomljena već nakon prve četvrtine koju su gostujući košarkaši rešili u svoju korist sa +21. Somborci su nastavili sa dobrom igrom i u drugoj deonici koji su takođe dobili, pa su na odmor otišli sa prednošću od + 28 poena razlike. U drugom poluvremenu izjednačena igra oba tima, treća deonica je pripala domaćinu, a poslednja, četvrta gostima.

KK Odžaci – KK Sombor 76:105 (Q1 – 19:40, Q2 – 16:23, Q3 – 26:22, Q4 – 15:20).

Vodeći tim lige, ekipa Proletera RS z Ravnog sela pobedila je na domaćem terenu Basketbaall  Stars iz Futoga sa 85:60. Srbobran i Dunav 2014 igraju sutra, u utorak, 5. juna.

U narednom, šestom kolu sastaju se:

Sombor – Basketball Stars, nedelja, 10. jun u 17 časova. Utakmicu će suditi tandem Svilar/Knežić, dok je delegat Debeljački.

Proleter RS – Dunav 2014 i Srbobran – Odžaci, igraju u petak, 8. juna od 19 časova.