Završena su sva rukometna takmičenja

Proteklog vikenda odigrano je poslednje kolo rukometnih takmičenja Prve, Druge i Treće lige. Rukometašice Ravangrada su takmičenje u Prvoj ligi Sever završile trećim uzastopnim porazom. U poslednjem kolu gostovale su u Srpskoj Crnji gde su poražene od domaće Mladosti sa 34:32 (17:13).

Sedmerci: 4 (4) Mladost. 4 (2) Ravangrad.

Mladost: Jurić, Ćaćić 5, Ćosić 4, Bandobranski 1, Kojić 5, Vujaklija 5, Đurić 1, Arsin 5, Uzelac, Čordarov 1, Prolić, Brborić 1, Stan, Nikolić 6, Kondić, Grujičić.

Ravangrad: Benjak 5, Horvat, Orlić 7, T. Nimak 1, Kojić 2, Beljanski 4, Pavasović 1, Sadiković, Makra, A. Nimak 2, Lončar 10, Basta.

Nakon početnog ispitivanja snaga, domaća ekipa je sredinom prvog dela (14. min) povela sa +4. Samo pet minuta je bilo potrebno rukometašicama iz Sombora da izjednače. Rezultatski egal je bio do 26. minuta (13:13), da bi domaće igračice do poluvremena uspela novom serijom da na odmor odu sa 17:13. U nastavku je domaćin diktiran tempo, održavao razliku koja je u nekoliko navrata iznosili 6 -7 golova razlike, da bi u 51. minutu bilo i +10 (32:22). Somborska ekipa je uzvratila serijom 2:10, za konačnih 34:32.

Tabela..

Ekipa Somborelektra Prvenstvo je završila gostovanjem u Jaši Tomiću gde su zabeležili pobedu protiv domaće ekipe Radničkog. Konačan rezultat 36:46 (19:24).

Sedmerci: 6 (6) Radnički. 7 (6) Somborelektro.

Radnički: Aćimović 7, Janjić 4, Molnar, Novčić 3, Popović 3, Slavković 12, Glomazić 5, Gađan, Radošević, Babić, Žabac 2.

Somborelektro: Maksimović, Ivančević 14, S. Miskin 2, Kolarić 10, Pejinović, Jović 1, Krbavac 3, Ž. Miskin 4, Jokić 5, Veselovski, Kuprešanin 1, Kuzeljević 6, Gajin, Svilar, Zeljko.

Pobeda ni jednog momenta nije dolazila u pitanje, a ostvarena je pre svega zahvaljujući Ivančeviću (14) i Kolariću (10) koji su postigli više od polovine gostujućih pogodaka.

Dalmatinac je u Riđici dočekao ekipu Vojvode Stepe. Konačan rezultat 32:29 (19:11).

Sedmerci: 3 (1) RK Vojvoda Stepa.

ORK Dalmatinac: Vojvodić 5, Olujić 4, Šveljo, Ležajić 1, Macura 2, Graovac 2, Milanko 4, Gardijan, Vojvodić, Kolundžić 7, Vulinović 2, Vučković 5.

RK Vojvoda Stepa: Koljević, Jovica 2, Perić, Todorov 12, Zukić 9, Gligić 5, Basarić 1, Keser.

Riđičani su vodili tokom celog meča. U orvom delu su stekli veliku prednost od 8 golova razlike, koju su održavali tokom drugog dela. Deset minita pre kraja meča imali su + 10. Sledi opuštanje, gosti prave seriju 2:9, ali pobeda nije dolazila u pitanje.