Crvenka „potopila“ Žak

Na „Igralištu kraj pruga“ gostovala je ekipa Crvenke, drugoplasirana ekipa Područne fudbalske lige Sombor. Gosti su zasluženo pobedili i osvojili nova tri boda. Domaća ekipa je potpuno zakazala, a današnja partija „Žakovaca“ je jedno od najlošijih izdanja na domaćem terenu u prolećnom delu sezone.

Strelci: Milan Subotić 2, Radojičić, Kišjuhas (Crvenka).

Žuti kartoni: Savić (Žak). Kišjuhas, Vujović, M. Subotić, J. Radmanović, Ivić (Crvenka).

Žak: Molnar, Grgić, Matić, Ljuština, Šimunov, Kovačević, Hernaus, Radusin, Savić (Lagundžin), Delija (Bubnjević), Đukanović.

Crvenka: Đurišić, Kočić, Ivić, Vujović, M. Radmanović, Dragović, J. Subotić (Đurica), M. Subotić, Kišjuhas (Babić), J. Radmanović, Radojčić (Bošković).

Gosti su od starta utakmice stavili do znanja domaćoj ekipi da su došli po bodove. Utakmice nije ni počela, a gosti su već pripretili. Jovan Radmanović je odlično centrirao sa leve strane, Jovan Subotić je primirio na kreču, odlično šutirao po zemlji, a Molnar intervencijom sprečio pogodak. Dva minuta kasnije Kišjuhas posle kornera odlično šutira ali lopta odlazi preko gola. Gosti su poveli u 21. minutu meča. Odlična akcija Jovana Radmanovića i Jovana Subotića koji je još bolje centrirao sa desne strane, lopta je preletela sve igrače, a Milan Subotić je neometan sa peterca loptu zakucao u mrežu. Crvenka je do poluvremena imala još četiri prilike. Kišjuhas i Milan Subotić su šutirali preko gola, dok je udarac Jovana Subotića golman Molnar odbranio. Najlepši momenat utakmice je svakako bio šut Dragovića sa preko 25 metara. Lopta je pogodila prečku, spustila se na liniju i izašla napolje. U nastavku susreta gosti vrlo brzo postižu dva pogotka. Nakon greške Matića. Kišjuhas je loptu prosledio J. Radmanoviću koji odlično centrira, a Radojičić duplira rezultat. I treći gol je pao nakon greške Matića. Jovan Subotić je asistirao Milanu Subotiću, njegov šut brani Molnar, na nju natrčava Kišjuhas i postiže pogodak. Jovan Subotić je postigao svoj drugi pogodak u 65 minutu meča. Odlično je primio loptu u kaznenom prostoru, lažnjakom izbacio iz igre štopera Ljuštinu i lagano loptu smestio u mrežu za konačnih 0:4. Imali su gosti još par šuteva do kraja meča, ali su rezervisti Babić, Đurica i Bošković bili neprecizni.

Stanišić se prošetao kroz Ruski Krstur. Pobedom od 0:5 su potvrdili prvo mesto i plasman u viši rang. Strelci: Bogunović i Štrbac po 2, S. Jovanović.

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Slavija – Kula 4:2, Hajduk Junior – Stari Grad 2:1, Mladost (K) – Lipar 8:2, Budućnost (P) – Vojvodina 2:0, Krila Krajine – Budućnost (M) 0:0.

Tabela: Stanišić 66, Crvenka 61, Krila Krajine i Budućnost (M) 55, Vojvodina 39, Budućnost (P) 37, Slavija 36, Hajduk Junior 35, Stari Grad 32, Lipar i Žak po 30, Kula 29, Rusin 28, Hercegovac 23, Mladost (K) 14.

U poslednjem kolu se sastaju: Hercegovac – Krila Krajine, Budućnost (M) – Žak, Crvenka – Budućnost (P), Vojvodina – Mladost, Lipar – Rusin, Stanišić – Hajduk Junior, Stari Grad – Slavija. Slobodna je ekipa Kule.