Somborski atletičari uspešni na državnom prvenstvu u Novom Pazaru

Prošle nedelje u Novom Pazaru održano je školsko Državno prvenstvo u atletici. Somborski školarci bili su uspešni i osvojili su 13 medalja. Kod osnovaca, Filip Peša je osvojio drugo mesto u disciplini 60 metara u kategoriji učenika od prvog do četvrtog razreda. Mihajlo Lakić u disciplini 100 m i Petar Drvar u disciplini 300 m osvojili treća mesta (VII – VIII razred). Štafeta 4×100 m iz  osnovne škole Dositej Obradović bila je druga. Srednjoškolci su osvojili devet medalje, po tri zlata, srebra i bronze. Zlatom su se okitili: Miloš Strižak (1000 m), štafeta (4×100 m  – Kristijan Vaš, Kristian Gulači, Miloš Bezbradica i Miloš Gajić) i Sandra Krajina (skok u vis). Srebrni su bili: Kristijan Vaš (skok u dalj), Stefan Bulaja (bacanje kugle) i Dajana Kult (400 m), dok su bronzu osvojili: Miloš Gajić (100 m), Aleksandar Negovanović (300 m) i Kristijan Gulači (400 m). U generalnom plasmanu Gimnazija Veljko Petrović u muškoj konkurenciji osvojila je ekipno drugo mesto sa 41 osvojenim bodom, bodom manje od prvoplasiranih srednjoškolaca iz Sremske Mitrovice.

Samo par dana nakon Republičkog školskog takmičenja u Novom Pazaru i pređenih hiljadu kilometara, atletičari su učestvovali i na 8. SOŠOV-u u Novom Sadu. Osvojeno je novih 15 medalja.

Rezultati po kategorijama i uzrastu:

Osnovne škole od prvog do četvrtog razreda

3.mesto (60m) – Filip Peša (Dositej Obradović Sombor)

3.mesto (skok u dalj) – Marko Polovina (Bratstvo Jedinstvo Bezdan)

3.mesto (60m) – Jelena Pavkov (Avram Mrazović Sombor)

Osnovne škole peti i šesti razred

3.mesto (skok u dalj) – Stefan Marić (Nikola Vukićević Sombor)

Osnovne škole sedmi i osmi razred

3.mesto (skok u vis) – Nemanja Rakić (Bratstvo Jedinstvo Sombor)

3.mesto (štafeta 4×100 m) (Dositej Obradović Sombor)

Srednje škole

1.mesto (ekipno)  – Gimnazija Veljko Petrović Sombor

1.mesto (1000m) – Miloš Strižak (Gimnazija Veljko Petrović Sombor)

3.mesto (400m) – Kristijan Gulači (Gimnazija Veljko Petrović Sombor)

3.mesto (štafeta 4x100m) – Vaš, Gulači, Bezbradica, Gajić (Gimnazija Veljko Petrović Sombor)

1.mesto (skok u vis) – Sandra Krajina (Srednja medicinska škola dr. Ružica Rip)

2.mesto (400m) – Dajana Kult (Gimnazija Veljko Petrović Sombor)

3.mesto (štafeta 4x100m) – Radanović, Đuričić, Kukulj, Kult (Gimnazija Veljko Petrović Sombor)