Celtisi pretrpeli minimalni poraz od Wild Dogsa

Somborski Celtisi odigrali su juče u vojvođanskom derbiju neizvesnu utakmicu protiv lidera prvenstva ekipe Wild Dogsa iz Novog Sada. Iako su gosti na poluvremenu imali velikih 14:0, ta prednost se istopila, budući da u drugom poluvremenu nisu poentirali, a Somborci su uzvratili istom merom. Imali su domaćini ekstra poen za izjednačenje, ali u tome nisu uspeli, a nakon toga i neuspešan napad, pa su ih promašaji koštali poraza sa minimalnom razlikom (14 : 13). Gosti su poveli pas akcijom Vujnovića i Puškaša, a prednost je zatim uvećao Ognjen Čolić trčanjem. Ipak, to je bilo sve što su uspeli da urade na jučerašnjoj utakmici. Nakon odmora Aljoša Bulajić je pokupio fambl te smanjio na 7 : 14, a priliku za produžetke omogućili su Predrag Mandić i Milan Patić uspešnim pasom za tačdaun. Međutim, iskusni Skuban promašio je šut za ekstrapoen, pa su Celtisi ostali na dve pobede ove sezone.