Najbolja partija na kraju takmičenja

Poslednjeg takmičarskog dana, finalnog turnira za prvaka međuregionalnih liga Srbije odigrane su dve utakmice, nakon kojih smo saznali konačan plasman završnog turnira. U prvoj utakmici Zemun je nakon produžetka savladao ekipu domaćeg Pirota. Domaćin je odlično odigrao samo prvu deonicu meča koju su dobili sa + 14 razlike. Nažalost, tu su stali. Zemun je preuzeo dominaciju i polako smanjivao rezultat. Dobili su naredne tri deonice, ali to nije bilo dovoljno za pobedu, već je meč odlučen nakon dodatnih pet minuta. U nadoknadi vremena ponovo bolji gosti iz Zemuna. Konačan rezultata 70:73 za prvaka Beograda.

Pirot – Zemun 70:73 (21:7, 15:17, 12:19, 16:21, 6:9).

U drugoj utakmici su se sastali neporažena Sloga iz Kraljeva i najmlađa ekipa završnog turnira, ekipa Sombora. Somborci su odlično odigrali poslednji meč na takmičenju. Prvi deo susreta dobili sa + 11 razlike. Prvu deonicu su dobili sa devet, a drugu sa dva poena razlike. Borbenom igrom i odličnim skokom su iznenadili ekipu Sloge, koja u prvom delu susreta nije uspela da im parira. Ipak, u nastavku meča potpuni preokret. Ništa nije polazilo za rukom košarkašima iz Sombora. Treću deonicu „Kravljevčani“ počinji sa serijom 6:0. Somborci neprecizni, brzaju u napadu, gube lopte.  Trener Marković je bio prinuđen da zatraži tajm – aut kako bi smirio svoje košarkaše. Međutim, ni to nije bilo dovoljno, jer je ekipa Sloge novom serijom od 8:0 potpuno preokrenula rezultat i povela sa tri razlike, a na kraju treće četvrtine, bilo + 5 za košarkaše iz Kraljeva. Treću deonicu su dobili sa ubedljivih 21:5, što je na kraju bio i prelomni momenat utakmice. U poslednjoj četvrtini meča bilo je + 9 (59:50) za protivnika, ali su naši mladi momci ipak, uspeli da se trgnu i meč završe serijom 4:9, za konačnih 63:59 za Slogu, koja je trećom pobedom u tri dana osvojila prvo mesto na ovom završnom turniru.

Sloga – Sombor 63:59 (11:20, 15:17, 21:5, 16:17).

Sombor: Sprečaković, Racić – Berić 13, Kajtazi 6, Stupar 2, Mijić, Rnjak 2, Bovan, Ilić, Uzelac 8, Marjanac 8, Kostić 18, Joža 2.