Košarkaši Sombora ponovo izgubili, Sloga slavila nakon produžetka

Drugog dana finalnog turnira za prvaka međuregionalnih liga Srbije, mladi košarkaši Sloge slavili su nakon produžetka, nad ekipom Zemun Fitofarmacije, čime su stekli izglednu priliku da trijumfuju na ovoj završnom turniru. Košarkaši Zemuna dobili su prvu deonicu meča sa košem razlike, da bi Sloga u drugoj, preokrenula rezultat, pa su na odmor otišli sa prednošću od +7. Drugo poluvreme je pripalo “Zemuncima” koji su na kraju uspeli da dođu do produžetka. U nadoknadi vremena “Kraljevčani” bolji, dobijaju taj period sa 11:8, što im je na kraju u konačnom zbiru donelo pobedu od tri poena razlike.

Zemun Fitofarmacija – Sloga 87:90 (Q1 – 21:19, Q2 – 17:26, Q3 – 21:20, Q4 – 20:14, Overtime 8:11).

U drugoj utakmici dana, najmlađa ekipa na turniru, košarkaši Sombora sastali su se sa domaćinom turnira ekipom Pirota. Domaća ekipa je bila bolji rival tokom cele utakmice, pa je na kraju zasluženo slavila sa 75:95. Somborci su uspeli da pariraju tokom prve deonice meča, da bi domaćin tokom druge deonice preuzeo igru, posebno su bili dominantni pod obručima, što im je donelo veliku prednost na poluvremenu od + 14. U nastavku igre, tokom treće deonice, obe ekipe su krenule u trku po terenu, u kojoj su se bolje snašli košarkaši Pirota. Prednost je varirala od 14 do 19 poena. Borbeni Somborci su uspeli u jednom momentu da dođu na + 10, ali nažalost, više od toga nisu mogli. Domaćin se u poslednjoj deonici meča serijom 15:2 značajno „odlepio“. Pogodili su sa slobodnih bacanja (8/8), a meč je faktički prelomljen sa dve brze trojke posle kojih su se domaćini odlepili na 62:86. Na kraju zaslužena pobeda mladih košarkaša Pirota.

Sombor – Pirot 75:95 (Q1 – 21:22, Q2 – 14:27, Q3 – 23:22, Q4 -17:24).

Sombor: Sprečaković, Racić – Berić 15, Kajtazi 6, Stupar 3, Mijić, Rnjak 22, Bovan 4, Ilić, Uzelac 16, Marjanac 3, Kostić 6, Joža.

Tabela: Sloga 2-0 (+18), Zemun 1-1 (+31), Pirot 1-1 (+5), Sombor 0-2 (-54).

Sutra je na programu poslednji dan ovog završnog turnira, a sastaju se Pirot – Zemun Fitofarmacija od 11 časova, dok se u drugom meču sastaju neporažena Sloga i Sombor od 13.30 časova.