Radnički „minimalcem“ prekinuo niz poraza

Fudbaleri Radničkog prekinuli su crnu seriju od pet uzastopnih poraza, minimalnom pobedom nad ekipom BSK-a. Strelac odlučujućeg pogotka bio je Vanja Kovačević u 54. minutu.

Žuti kartoni: Vukadinović, Kovačević (Radnički), Medić (BSK).

Radnički: Bulović, Veselinović (Martinović), Mazinjanin, Erdei, Josić (Tevanović), Miletić (Lukić), Sapozničenko, Vukadinović, Lučić, Resanović, Kovačević.

BSK: Dražić, Savić, Božić (Vejinović), Antičević (Đujić), Milošević, Živkucin, Agbaba, Bojić, Rančić, Medić (Trifunović), Milanović.

Gosti su bili bolji rival na terenu, ali bodovi ovoga puta ostaju u Somboru. Brestovčani su imali više izglednijih prilika, ali je golman Bulović bio nepremostiva prepreka na golu domaćih. U 9. minutu Goga Milanović je šutirao slobodnjak, lopta je pogodila Rančića, završila kod Medića koji slabo šutira pored gola. Uzvratio je Lučić par minuta kasnije, ali je njegov šut sa 20 metara izblokiran. U 28. minutu Bojić je odlično proigrao Rančića, koji izbija sam pred Bulovića, šutira, ali njegov lob udarac, Bulović izbija u korner. Četiri minuta kasnije, ponovo Rančić šutira sa ivice kaznenog prostora, ali njegov šut završava pored stative. Dva minuta pre odlaska na odmor, Bojić šutira sa 20-tak metara, ali ponovo fenomenalno interveniše Bulović. Minut kasnije ponovo šutira Bojić, ali Bulović brani. Gosti i u nastavku meča, nastavljaju sa napadima, ali su Živkucin i Rančić neprecizni. Radnički je uzvratio pogotkom u 54. minutu. Kovačević je primio loptu, odlično povukao, izbio pred golmana Dražića i lako rešio situaciju za vođstvo Radničkog. Posle gola se igralo uglavnom na sredini terena, bez izglednih prilika. Gosti su tek u 78. minutu pripretili preko Trifunovića, ali bez uspeha. Poslednju priliku na meču imali su domaćini, ali je volej šut Resanovića završio preko gola.

Drugi naš predstavnik u ovom rangu, ekipa Sloge iz Čonoplje gostovala je u Žedniku. Gosti su lako trijumfovali, a strelci za su bili: Miloševića, Rajčanji i Ninković.

Preporod – Žednik 0:3 (0:0)

Preporod: Sekulić, Terzija (O. Ždrnja), Nedić, Đorđević, Čabrilo, Ivanišević, Jajić, Kopanja (N. Grbić), Popović, Ždrnja, Grabež (P. Grbić).

Sloga: M. Milošević, Kemenji, N. Milošević, Vukas (Aničić), Mijatović, Ninković, Rajčanji (Rebić), Mitrović, Konjović, Purić, Jajić.

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Mladost (BP) – Bačka 4:0, Tisa – Srbobran 0:1, Tavankut – Mladost (T) 3:1, Tekstilac – Zadrugar 7:0, Polet – Budućnost (G) 4:3. Slobodna je bila ekipa Mladosti iz Apatina.

Tabela: Srbobran 58, Tisa 52, Mladost (BP) 47, Radnički 37, Sloga 34, Polet, BSK, Tekstilac 31, Budućnost (G), Tavankut 28, Bačka 25, Preporod, Zadrugar 23, Mladost (A) 21, Mladost (T) 20.

Narednog vikenda igraju se utakmice 26. kola, a sastaju se: Bačka – Polet, Mladost (A) – Tekstilac, Zadrugar – Tavankut, Mladost (T) – Radnički, BSK – Tisa, Srbobran – Preporod, Sloga – Mladost (BP). Slobodna je ekipa Budućnosti iz Gložana.

Slika: Vinko Janković