Trijumfalne Dejana Butorac i Vesna Bogišić na Fruškogorskom maratonu

U subotu i nedelju 28./29. aprila održan je 41. Fruškogorski maraton koji je i ove godine privukao više hiljada učesnika, od šetača i rekreativaca do najboljih trail – planinskih trkača. Ove godine planinarima je bilo na raspolaganju 19 staza, od kojih je pet maratonskih staza sertifikovano od Svetske organizacije maratona u planini. Atletsko rekreativni klub „Somaraton“ Sombor imao je veoma uspešno učešće svojih članica na ovom izazovnom takmičenju. Dejana Butorac pobedila je u ženskoj konkurenciji na srednjem istočnom maratonu u dužini od 60 kilometra sa 2.253 metara visinske razlike. Dejani je za ovaj veliki poduhvat i pobedu bilo potrebno 10 sati i 34 minuta. Veoma uspešna bila je i članica „Somaratona“ Vesna Bogišić koja je uzela učešće na istočnom maratonu u dužini od 42 kilometra i osvojila drugo mesto u ženskoj konkurenici i tako se našla na pobedničkom postolju sa takmičarkama iz Poljske i Mađarske. Najkraću stazu uspešno je savladala Danica Grujić Firanj.

U nedelju 29. aprila održan je još jedan uspešan Dubrovački polumaraton sa startom i ciljem na Stradunu – najlepšoj ulici u Dubrovniku. Trasu od 21 kilometar istrčali su i članovi “Somaratona“ Atila Sič, Tijana Odobašić, Biljana Vezmar, Maja Bodrožić, Marina Brbaklić Tepavac i Luka Vojčevski, dok su trasu od 5 kilometara istrčali Nataša, Luka i Lea Sič – navodi se u saopštenju ARK Somaraton.