Poletovcima 19 medalja na mitingu u Subotici

Proteklog vikenda u Subotici je održan plivački miting „Prozivka 2018“. Na mitingu je učestvovalo 217 takmičara iz 18 plivačkih klubova. Za SSK „Polet“ nastupilo je 11 takmičara koji su osvojili 19 medalja: četiri zlatne, deset srebrnih i pet bronzanih. Danica Gazdić osvojila je tri zlatne medalje u kategoriji devojaka 15 godina i starije na 100m delfin, 100m prsno i 200m mešovito. Matija Rađenović osvojio je u kategoriji dečaka 12 godina zlatnu na 100m slobodno i srebrnu medalju na 100m delfin. U kategoriji devojčica 11 godina Zsofia Varga osvojila je tri srebrne medalje na 50m delfin, 50m prsno i 100m mešovito. Teodora Stanković je u kategoriji devojčiča 10 godina 2 puta u cilj doplivala druga i to na 50m delfin i na 50m leđno, a treća je bila u disciplini 100m mešovito. Nemanja Milić je osvojio dve medalje, srebrnu na 100m delfin i bronzanu na 100m prsno u kategoriji dečaka 13 godina.
U kategoriji devojčica 9 godina medalje su osvojile Lana Kucurski, srebrnu na 50m delfin i bronzanu na 50m prsno i Sara Rkman srebrnu na 50m leđno i bronzanu na 100m mešovito.
Lena Ivanović koja se takmičila u kategoriji devojčica 8 godina osvojila je srebro na 50m slobodno i bronzu na 50m prsno – navodi se u klupskom saopštenju.